Nacházíte se zde: Úvod > Absolventi > Úspěšní absolventi

Úspěšní absolventi

M. Kyselová

MONIKA KYSELOVÁ

Fakulta a nemocnice se navzájem potřebují."

Mgr. Monika Kyselová, MBA, vystudovala na ZSF JU studijní program Ošetřovatelství dálkově, a to během práce na urologickém oddělení českobudějovické nemocnice. Tam zakotvila natrvalo – nyní je náměstkyní pro ošetřovatelskou péči a hlavní sestrou. Díky tomu má mj. přehled o všech studentech, kteří do nemocnice chodí na praktickou výuku. Z vlastní zkušenosti ví, že teprve na praxi se ukáže, zda je mladý člověk opravdu pro náročnou práci ve zdravotnictví vhodný. (číst dál)

 

M. Peroutka foto na web.JPG

MICHAL PEROUTKA

„Kdo je připraven, není ohrožen."

Mgr. Michal Peroutka, absolvent oboru Fyzioterapie i po ukončení studia dále rozvíjí své dovednosti. Kromě zaměstnání ve vystudovaném oboru mohl díky odborným kurzům v zahraničí mj. navázat spolupráci se světově proslulým Dr. Kenzo Kase, autorem metody Kinesio Taping. Jeho úspěšnou profesní dráhu odstartovala stáž ve Finsku, kam se dostal díky fakultě, a také sportovní kariéra.  (číst dál)



 

B. Třebínová foto na web

BĚLA TŘEBÍNOVÁ

„Hlavně to nevzdat: jsou věci, s nimiž má cenu se prát."

Mgr. Běla Třebínová, absolventka oboru Rehabilitační péče o postižené děti, dospělé a staré osoby, je vedoucí projektu Domino, což je služba pro lidi s duševním onemocněním Městské charity České Budějovice. Začala tam pracovat v roce 2016, kdy ukončila úspěšnou sportovní kariéru plavkyně-paralympičky, která vybojovala pro Českou republiku spoustu medailí, včetně těch nejcennějších. (číst dál)

 

T. Komárek foto na web.png

TOMÁŠ KOMÁREK

„Prestiž pomáhajících profesí pomalu, ale jistě, roste."

Mgr. et Mgr. Tomáš Komárek, Dis. na ZSF JU absolvoval obor Rehabilitační péče o postižené děti, dospělé a staré osoby. Nyní pracuje jako ředitel Centra Kociánka v Brně, které patří k největším a nejuznávanějším centrům pro osoby se zdravotním postižením v Česku. Významně ho ovlivnila praxe v centru pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením Arpida, které během svého studia v Českých Budějovicích navštěvoval. (číst dál)



 

Hana Brožová

HANA BROŽOVÁ

Porodem můj vztah s rodičkami nekončí."

Mgr. Hana Brožová absolvovala roku 2011 na ZSF JU bakalářský obor Porodní asistentka a pak si roku 2013 na Lékařské fakultě Ostravské univerzity doplnila magisterský titul. Jako komunitní porodní asistentka působí po celém Jihočeském kraji a zajíždí i mimo něj. Letos v září získala titul Žena regionu. V této soutěži hlasuje veřejnost pro ženy, které nejsou mediálně známé, ale pozornost si právem zaslouží, protože dělají pro druhé něco navíc. (číst dál)

 

P. Scholz foto na web.jpg

PAVEL SCHOLZ

„Jděte si za svou představou - cestujte, komunikujte, nebojte se."

Mgr. Pavel Scholz, Ph.D., hlavní manažer kvality a řízení projektů Všeobecné fakultní nemocnice v Praze vystudoval na ZSF JU obor Všeobecná sestra s návazností v magisterském a doktoském studiu. Svou současnou práci popisuje jako kombinaci profesionálního managementu a sebedisciplíny. Dodnes se na fakultu vrací, nyní i v roli vyučujícího. (číst dál)