Nacházíte se zde: Úvod > Adaptační kurz přivítal na fakultě 1. ročníky prezenční formy sociálních studijních programů

Adaptační kurz přivítal na fakultě 1. ročníky prezenční formy sociálních studijních programů

Novinka (29.9.2021)

Adaptační kurz přivítal na fakultě 1. ročníky prezenční formy sociálních studijních programů

Příjemné a vstřícné uvítání prváků, kteří se rozhodli pro sociální zaměření, obstaral jednodenní adaptační kurz pro 1. ročníky prezenční formy studijních programů Sociální práce (Bc.), Zdravotně sociální péče (Bc.) a Management sociální práce v organizacích (Mgr.). Konal se v pondělí 27. září v budově Vltava/Uran a byla to příležitost seznámit se neformálně s prostředím školy i mezi sebou navzájem. „Adaptační kurz připravili pro studenty 1. ročníků jejich kolegové z vyšších ročníků. Program se skládal z informací o fakultě, studentském životě a o tom, jak se žije studentům na ZSF JU, uvedla Mgr. Ing. Renata Švestková, Ph.D. Akce má na fakultě dlouholetou tradici - ať už formou víkendových kurzů, které probíhaly v devadesátých letech na letní výukové základně Hradce, či formou netradičních zápisů studentů, které do roku 2019 fakulta organizovala v  Rožmberku nad Vltavou.

Každou ze skupin v úvodu pondělní akce přivítala ředitelka Ústavu sociálních a speciálně pedagogických věd doc. Mgr. et Mgr. Jitka Vacková, Ph.D. Připomněla, že tyto studijní programy vznikly v úzkém kontaktu s praxí, a to s ohledem na potřeby zaměstnavatelů sociálních pracovníků. Tyto profese se na trhu práce velmi dobře uplatní, naši absolventi si mohou z nabídek zaměstnavatelů vybírat. Všechny tyto studijní programy obsahují teoretickou přípravu studentů a významnou část studia tvoří odborná praxe studentů. Odborná praxe a supervize je zajišťována ve spolupráci s klinickými pracovišti ZSF JU.

Vendula Petráková z 3. ročníku Sociální práce, která při fotografování procházela všemi třídami, kde se adaptační kurz konal, má z celého setkání dobrý pocit. „Je vidět, že se studenti na akci těšili a stejně jako nám pomůže i novým studentům s aklimatizací v novém prostředí,“ zhodnotila.

Přiložené obrázky