Nacházíte se zde: Úvod > Akademický senát jednohlasně zvolil do čela Zdravotně sociální fakulty JU dosavadní proděkanku Ivanu Chloubovou

Akademický senát jednohlasně zvolil do čela Zdravotně sociální fakulty JU dosavadní proděkanku Ivanu Chloubovou

Novinka (21.11.2018)

Akademický senát jednohlasně zvolil do čela Zdravotně sociální fakulty JU dosavadní proděkanku Ivanu Chloubovou

V čele Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity, na které se vzdělává přibližně 2100 studentů, by pro příští čtyři roky mohla opět stanout žena. Členové akademického senátu fakulty ve středu odpoledne zvolili kandidátkou na funkci děkanky pro funkční období od 1. 2. 2019 do 31. 1. 2023 Mgr. Ivanu Chloubovou, Ph.D. Ve volbě neměla protikandidáta a získala 13 hlasů z celkových 13 odevzdaných. Informaci potvrdil předseda akademického senátu František Dolák.

Jmenuje-li ji rektor univerzity Tomáš Machula, vystřídá osmačtyřicetiletá Ivana Chloubová začátkem února 2019 dosavadní děkanku prof. PhDr. Valérii Tóthovou, Ph.D., která vedla fakultu osm let, tedy po dvě funkční období, čímž naplnila maximálně možnou lhůtu pro funkci děkana. Ivana Chloubová byla celých těchto osm let proděkankou pro studijní a sociální záležitosti ZSF JU, takže prostředí dobře zná  a pokud se stane děkankou, chce současné směřování fakulty zachovat a dále rozvíjet. Kombinaci zdravotnických, sociálních a bezpečnostních oborů, které tato škola studentům nabízí, považuje za velmi perspektivní. Mimořádně cenné je podle ní úzké propojení teorie s praxí, s čímž souvisí i skvělá uplatnitelnost absolventů na trhu práce. „Můžeme být hrdí na to, že připravujeme kvalitní odborníky. Dokladem je mnohonásobně převyšující poptávka po našich absolventech, kdy skutečně někteří zaměstnavatelé chtějí konkrétně absolventy naší fakulty,“ zdůraznila.

Ivana Chloubová nastoupila po maturitě na Střední zdravotnické škole v Českých Budějovicích na neurochirurgické oddělení českobudějovické nemocnice, kde pracovala jako sestra. Dálkově vystudovala obor Pedagogika – ošetřovatelství na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a poté začala vyučovat odborné předměty na českobudějovické Střední zdravotnická škole a Vyšší zdravotnické škole. Od roku 2004 působí na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity.

Přiložené obrázky