Nacházíte se zde: Úvod > Aktuality > ZSF JU hostila první ročník akce Budějovice kazuistické

ZSF JU hostila první ročník akce Budějovice kazuistické

Plánovaná akce (25.9.2014)

ZSF JU hostila první ročník akce Budějovice kazuistické

Lékaři, sestry a další zdravotníci prezentovali nejzajímavější a nejpoučnější případy ze svých pracovišť

V zaplněných přednáškových sálech objektu Vltava/Uran se 25. září konal kongresový den BUDĚJOVICE KAZUISTICKÉ, což byla společná akce Nemocnice České Budějovice, a. s., a Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity. Téměř dvě stovky lékařů, lékařek, sester a dalších zdravotníků si po celý den vyměňovaly zkušenosti ze své péče o pacienty s různými diagnózami. Právě tato forma setkání velmi oslovila děkanku ZSF JU prof. PhDr. Valérii Tóthovou, Ph.D., která nad akcí převzala záštitu a hned na začátku vyslovila naději, že první ročník bude mít tak velký úspěch, že založí novou tradici.

"Nápad přednést tady zajímavé kazuistiky a na jejich základě vyvolat diskusi mezi odborníky, je úžasný, protože taková diskuse nás velmi obohatí," řekla na úvod a připomněla, že podobným způsobem začínaly před lety na fakultě Ošetřovatelské dny a nyní jsou již velkou mezinárodní akcí zemí Visegrádské čtyřky.

Cílem prvního ročníku této regionální konference bylo setkání lékařů, sester a dalších zdravotnických profesionálů zejména z Jihočeského kraje, kteří prezentovali to nejzajímavější a nejpoučnější, co se za poslední dobu na jejich pracovištích událo. Vzájemné sdílení informací a zkušeností v tomto formátu je klíčovým prvkem nejen při vylepšování klinických schopností zdravotníků, ale i předstupněm sdílení výsledků klinické a vědecké práce na národní a mezinárodní úrovni. 

Akce byla rozdělena do dvou lékařských sekcí (sekce chirurgických oborů a sekce interních oborů) a do sesterské sekce. Aktivně se jí mohli účastnit lékaři do 35 let a sestry i další zdravotníci bez omezení věku. Pro ZSF byla hlavní sekce sester, jejíž účastníci mluvili o různých problémech, které s pacienty řešili. "Nelze rozvíjet teorii bez praxe, je velice důležité spolupracovat a jít na této cestě společně. Chceme-li být rovnocenným partnerem v týmu zdravotnických pracovníků, jen spojení teorie a praxe nám to umožňuje," dodala děkanka. Upozornila, že už dávno pominula doba, kdy sestřičky pouze vykonávaly činnosti, které jim někdo zadal. V současné době jsou na ně kladené větší nároky a musí být schopné samostatně dělat ošetřovatelské výkony, k nimž mají kompetenci, na základě svých vědomostí a dovedností.

 

Přiložené obrázky