Nacházíte se zde: Úvod > Aktuality > Centrum prevence civilizačních chorob představilo své služby na výstavišti

Centrum prevence civilizačních chorob představilo své služby na výstavišti

Plánovaná akce (17.4.2015 - 19.4.2015)

Centrum prevence civilizačních chorob představilo své služby na výstavišti

Při oblíbené výstavě Svět v pohybu měla zastoupení i Zdravotně sociální fakulta JU

Zastoupení na výstavě Svět v pohybu, která od pátku do neděle ovládla českobudějovické výstaviště, mělo i Centrum prevence civilizačních chorob ZSF JU. V pavilonu T1 nabídli odborníci denně od 9 do 17 hodin poradenství týkající se zdravého životního stylu, a to zdravotní, výživové i pohybové. Vyšetřili přes 20 lidí ve věku od 30 do 45 let, zhruba ze čtvrtiny zaznamenali vyšší hodnoty cholesterolu a hraniční hodnoty krevního tlaku. "O naše aktivity byl zájem i díky nižším cenám nabízených služeb. Je dobře, že vzhledem k zaměření výstavy se nám tímto podařilo oslovit spíš mladší lidi," uvedla koordinátorka centra Mgr. Lenka Šedová, Ph.D.

Lidé využili měření krevního tlaku, BMI (Body Mass Index), celkového tělesného tuku pomocí přístroje Omron, celkového cholesterolu a krevního cukru a také možnosti nechat si udělat komplexní analýzu tělesného složení pomocí přístroje Bodystat. Mezi návštěvníky byl i pětadvacetiletý Martin Stach, který byl se službami spokojen. "Dosud jsem takové měření neabsolvoval. Jsem rád, že výsledky vyšly dobře, v podstatě je vše téměř ideální. Jen zeleniny bych měl jíst víc," shrnul muž nápadný svou výškou 202 centimetrů.

Pavilon T1 hostil rovněž přednášky o sportu, cestování, zdravé výživě, taneční vystoupení, výstavu a doprovodné akce na téma Historie Rallycrossu a také zastoupení České obce sokolské včetně lezecké stěny a nafukovací žíněnky airtrack. Výstava Svět v pohybu se konala už po 23., jejím zaměřím bylo mj. auto, moto, cyklo, služby pro motoristy a cyklisty, vybavení a oblečení, prevence bezpečnosti, cestovní ruch, sport a pohybové aktivity, volný čas a cykloturistika.

Přiložené obrázky