Nacházíte se zde: Úvod > Aktuality > Centrum prevence mělo několikanásobné zastoupení při půlmaratonu

Centrum prevence mělo několikanásobné zastoupení při půlmaratonu

Novinka (7.6.2015)

Centrum prevence mělo několikanásobné zastoupení při půlmaratonu

Ačkoli bylo úmorné horko, všechno dopadlo na jedničku, hodnotí výkony Mgr. Lukáš Martinek

Na startu českobudějovického Mattoni půlmaratonu byly v sobotu asi tři tisíce lidí, mezi nimi nadšení amatéři i známé osobnosti. Své zastoupení měla i Zdravotně sociální fakulta Jihočeské univerzity, a to dokonce několika způsoby. Centrum prevence civilizačních chorob ZSF JU nabízelo své služby v univerzitním stánku a na trať se vydali dva z jeho poradců: Mgr. Lukáš Martinek a Mgr. David Kimmer. Spolu s nimi také studentka ZSF JU a klientka centra prevence Lucie Stránská a reportérka Českého rozhlasu v Českých Budějovicích Mária Pfeiferová. Ta už půl roku pravidelně trénuje pod dohledem obou lektorů, kteří v centru radí s pohybem i výživou. Jedenadvacetikilometrovou trať uběhli všichni, byť bylo úmorné horko. Organizátoři to však podle našich zástupců skvěle zvládli a zařadili dostatek možností se občerstvit.

„Běželi jsme si pohodové tempo 40 minut na 5 km, což sice není na světový rekord, ale na splnění limitu to bohatě stačilo,“ popsal Martinek. Velmi očekávaný byl výsledek redaktorky Márii Pfeiferové, kterou sledovali i posluchači Českého rozhlasu – půlmaraton uběhla za 2 hodiny 47 minut. „To je po půlroce tréninku vážně úctyhodné, pokud uvážíme, že před nedávnem to byla absolutně nemyslitelná záležitost. Všechno tedy dopadlo na jedničku,“ zhodnotil Lukáš Martinek.

Prestižní půlmaraton v Českých Budějovicích ovládli afričtí favorité. Ve velkém horku zvítězil pátý nejrychlejší muž světových půlmaratonských tabulek, Keňan Abraham Cheroben v čase 1:01:24. Rekord nepadl asi i kvůli tropickému počasí, přesné výsledky jsou na webových stránkách akce.

Součástí půlmaratonu byl také „rektorský běh“, kam se mohli registrovat studenti i zaměstnanci JU a který měl zvláštní vyhlášení – ceny předal rektor Jihočeské univerzity prof. Libor Grubhoffer.