Nacházíte se zde: Úvod > Aktuality > ZSF JU posílila cvičení při požáru výletního parníku na Lipně

ZSF JU posílila cvičení při požáru výletního parníku na Lipně

Novinka (31.5.2015)

ZSF JU posílila cvičení při požáru výletního parníku na Lipně

Studenti viděli v roli komparzistů, co obnáší a jak je náročná práce složek Integrovaného záchranného systému

„Je slunečné páteční odpoledne a po hladině Lipenské přehrady se plaví výletní parník Adalbert Stifter. Všech 60 lidí na palubě, 57 turistů a tři členové posádky, náhle zpozorní. Ze zadní části vyšlehne plamen, vypne motor a celá loď se ocitá v oblaku hustého dýmu. Kapitán musí neprodleně zakotvit. Někteří cestující v panice skáčou do vody, jiní spořádaně čekají na příjezd hasičů, policistů, potápěčů a vodních záchranářů,“ takto dramaticky začíná zpráva uveřejněná v Deníku v sobotu 30. května.

Týká se cvičení složek Integrovaného záchranného systému, kterého se účastnili i studenti Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity. Obor Ochrana obyvatelstva před CBRNE zastupovalo 42 studentů prvního a druhého ročníku prezenční formy studia a tři pedagogové. „Taktické cvičení složek IZS bylo dobře organizované a pro studenty přínosné. V roli komparzistů se osvědčili, byli disciplinovaní a vžili se do situace. V současné době projednáváme další účast našich studentů na připravovaných cvičeních,“ shrnula Ing. Mgr. Marie Charvátová z katedry radiologie, toxikologie a ochrany obyvatelstva ZSF JU. 

Studenti těchto oborů se taktických cvičení složek IZS účastní pravidelně. Jedním z největších bylo cvičení Amok, jehož tématem byl „výskyt šíleného střelce“ ve škole.