Nacházíte se zde: Úvod > Aktuality > Rolničkové dny vynesly i pochvalu pro studenty ZSF JU

Rolničkové dny vynesly i pochvalu pro studenty ZSF JU

Novinka (10.5.2015)

Rolničkové dny vynesly i pochvalu pro studenty ZSF JU

Výtěžek sbírky pro soběslavskou Rolničku pomůže k otevření Obchodu dobré vůle, kde najdou práci postižení lidé

V týdnu od 13. do 17. dubna 2015 se v jedenácti městech Jihočeského kraje konal čtrnáctý ročník veřejné pouliční sbírky Rolničkové dny, kterou pravidelně pořádá Diakonie ČCE – středisko Rolnička ze Soběslavi. Výtěžek celé sbírky byl 207 950 Kč, v Českých Budějovicích se vybralo 46 127 korun. Z této částky se podařilo 6 008 Kč vybrat studentům Zdravotně sociální fakulty JU.  

Výtěžek Rolničkových dnů je tradičně určen na rozvoj Rolničky, v letošním roce se jedná o Obchod dobré vůle, který bude otevřen v červnu v budově bývalé 8. ZŠ na Sídlišti nad Lužnicí v Táboře. Obchod dobré vůle je obchod s věcmi z druhé ruky, který dává práci lidem s postižením. Vznikne zde osm pracovních míst pro lidi s mentálním postižením a klienti tam budou pracovat v sociálně terapeutické dílně. „Jménem Diakonie ČCE – středisko Rolnička bych chtěla poděkovat studentům Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity,“ uvedla Lída Pokorná, DiS., fundraiser Rolničky. Zaslala dokonce pochvalu působivě graficky ztvárněnou.

Jmenovitě se poděkování týká těchto studentů: Vít Kučera a Soňa Malenická (1. ročník Rehabilitační-psychosociální péče o postižené děti, dospělé a seniory), Eva Marčíková (2. ročník Rehabilitační-psychosociální péče o postižené děti, dospělé a seniory) a Kateřina Jančová (4. ročník Všeobecná sestra, 1. ročník Sociální práce ve veřejné správě). 

„Děkujeme Vám za Váš čas, chuť a elán při prodávání rolniček, vážíme si Vaší pomoci a moc nás těší, že nám pomáháte pomáhat. Dále bychom chtěli poděkovat Mgr. Bohdaně Břízové, Ph.D., za pomoc při shánění dobrovolníků na odpolední prodej. V neposlední řadě děkujeme Vám všem, kteří jste si Rolničku zakoupili a podpořili tak vznik Obchodu dobré vůle,“ dodala Pokorná. Studenty pochválila i Bohdana Břízová z katedry sociální práce ZSF JU: „Patří jim velké uznání i pro to, že jsou to všichni také dobrovolníci sociálně preventivního programu Pět P, což jen dokazuje, že jsou to lidé s vysokým vnímáním k okolí, ke společnosti a k jejím problémům,“ upozornila. 

Rolnička je denní křesťanské centrum, které své služby poskytuje více než stovce dětí i dospělých s mentálním a kombinovaným postižením z celého táborského regionu. Součástí střediska je centrum denních služeb pro děti i dospělé, chráněné bydlení a sociálně terapeutické dílna. Rolnička navíc zaměstnává lidi s postižením v chráněné dílně a Čajovně-kavárně Rolnička v Soběslavi, poskytuje svým klientům službu osobní asistence a doplňkové služby, jako jsou doprava do střediska a domů, rehabilitace, logopedie, arteterapie či canisterapie. Středisko velmi úzce spolupracuje s Mateřskou školou, základní školou speciální a praktickou školou DČCE Rolnička, která se střediskem sdílí stejné prostory a kde si klienti Rolničky plní povinnou školní docházku. Více informací o činnosti střediska, škol i dobrovolnického centra najdete na stránkách www.rolnicka.cz.    

Přiložené obrázky