Nacházíte se zde: Úvod > Aktuality > Zdravotně sociální fakulta otevřela dveře novým zájemcům o studium

Zdravotně sociální fakulta otevřela dveře novým zájemcům o studium

Novinka (19.1.2014)

Zdravotně sociální fakulta otevřela dveře novým zájemcům o studium

DOD přilákal i návštěvníky z jiných krajů, přišlo víc uchazečů než loni

logo Science ZoomDen otevřených dveří na Jihočeské univerzitě byl příležitostí prohlédnout si dvě z budov Zdravotně sociální fakulty a seznámit se s nabídkou všech jejích studijních oborů. Podle informací vedoucí studijního oddělení Mgr. Květy Polenové fakultu navštívilo během pátku ZSF celkem 740 zájemců o studium, což je asi o padesát uchazečů víc než loni. Největší zájem projevovali o obory Fyzioterapie, Všeobecná sestra, Porodní asistentka, Sociální práce ve veřejné správě, Nutriční terapeut a Ochrana obyvatelstva se zaměřením na chemické, biologické, radiologické a jaderné noxy a výbušniny.

Jak v objektu Uran, tak U Výstaviště bylo velmi živo. Studenti, někteří i se svými rodiči, využili možnosti setkat se s vyučujícími a zeptat se jich na vše, co je potřebné k úspěšnému absolvování přijímacích zkoušek. Prohlédli si také odborné učebny a ve vestibulu Uranu si mohli nechat změřit krevní tlak, cholesterol, BMI a získat další informace týkající se zdravého životního stylu či například trénování paměti. V suterénu navštěvovali i právě vznikající Ambulanci pro fyzioterapii, kterou ZSF poprvé představila právě při Dni otevřených dveří, a to s podporou univerzitního projektu scienceZOOM.

Lidé si prohlíželi její zařízení a dozvěděli se o chystaných službách, které tato ambulance začne od jara nabízet i veřejnosti. Lékařky Jana Wiererová a Marcela Míková i studentky tam zájemcům radily hlavně se správným držením těla, učily je používat gymnastické míče a další pomůcky a také jim poskytly ukázky masáží a rehabilitačních cvičení, například pro uvolnění šíje.

Využila toho i Jana Buřičová z Pacova, která doprovázela svoji dceru Kateřinu, jež bude brzy maturovat na pacovském gymnáziu. "Líbí se mi myšlenka, že přímo na fakultě, kde se fyzioterapie učí, vznikne také ambulance. Chodila bych sem, kdybych byla z Budějovic, protože tady mám jistotu, že se mi dostane opravdu odborné péče, na rozdíl od nejrůznějších masážních salonů, jejichž odbornost nemusí být zaručená. Zárukou odbornosti je zde nejen přítomnost lékaře, ale i lidí, kteří tento obor vyučují," uvedla Buřičová. Ambulance přilákala i řadu zaměstnanců fakulty a přišlo také hodně studentů, kteří se předtím zúčastnili přednášky o studijním oboru Fyzioterapie. Nejvzdálenějšími zájemkyněmi byly Mirka Šotolová a Hana Chlubnová z gymnázia v Novém Městě na Moravě.

Velmi rušno bylo také v budově U Výstaviště, kde kromě informací o studijních oborech sklízely velký zájem odborné učebny. Pomůcky související s porodem a novorozenci, oborem Záchranářství, ale také názorná možnost výuky vyšetření prsou, fascinovaly mnoho příchozích. „Vybavení je úžasné,“ konstatovala Petra Strouhalová z Prahy, která nyní studuje na 3. lékařské fakultě a uvažuje, že by pokračovala v kombinovaném studiu, protože už chce jít do praxe. V jižních Čechách má kořeny i zázemí, proto se rozhodla podat i přihlášku na ZSF JU. „Zajímá mě chirurgie a zaujalo mě, že v oboru Ošetřovatelství nabízíte tento modul,“ vysvětlila.

 

Přiložené obrázky