Nacházíte se zde: Úvod > Aktuality > Dojemná pochvala pro studentku Zuzanu Havelkovou

Dojemná pochvala pro studentku Zuzanu Havelkovou

Novinka (17.5.2015)

Dojemná pochvala pro studentku Zuzanu Havelkovou

Maminka malé Nikolky velmi ocenila profesionální a milý přístup porodní asistentky

Nejpříjemnější dopisy, které na fakultu přicházejí, jsou pochvaly od pacientů, klientů či dalších lidí z řad veřejnosti, s nimiž se studenti ZSF JU setkali při svých praxích a dalších aktivitách. Jsou to povzbuzení i pro pedagogy, pro něž jsou důležitou zpětnou vazbou. Mailu, který přišel minulý týden, si vedení ZSF velmi váží i proto, že ho napsala maminka brzy po porodu, tedy v období, kdy je její volný čas velmi vzácný:

Jmenuji se Michaela Václavíčková a 5. května 2015 jsem byla v nemocnici České Budějovice přijata k porodu. Jako porodní asistentka mi byla přidělena slečna Zuzana Havelková. Po zkušenosti z minulého porodu, kdy jsme na porodním sále byli s manželem převážně sami a jako prvorodička jsem netušila, jak dýchat a nebyla dostatečně informovaná o celkovém průběhu porodu, jsem tentokrát byla velice mile překvapena z profesionálního a milého přístupu Vaší studentky.

Od přípravy, kdy se mi maximálně věnovala, než manžel přijel, až do konce porodu byla s námi na porodním sále. Její asistence byla více než výborná! Vše nám vysvětlila, řekla nám, co bude následovat, informovala nás o možnostech a odpovídala na otázky. Porod probíhal dlouho a byl ukončen ve 14.30 císařským řezem pro vysoký přímý stav miminka. Díky slečně Havelkové a jejímu povzbuzování jsem se cítila dost silná, protože se mi věnovala a naváděla mě. 

Druhý den jsem si zjistila její jméno a společně s manželem a naší dcerou jsme jí osobně poděkovali. Přesto mám potřebu informovat o naší spokojenosti i přímo Vaší fakultu, protože jsem poznala i na rizikovém oddělení a oddělení šestinedělí Vaše studentky a tento přístup na mě velice zapůsobil. Ve slečně Havelkové vidím budoucnost našeho zdravotnictví. Zdravotní sestřičky a asistentky, které práce baví a mají ji rády, ve svých pacientech zanechají příjemnější pocit z pobytu v nemocnici.

U takovéto životní události je důležité, kdo vám dělá společnost - pocity z porodu si nesete v paměti po zbytek života. Proto jsem slečnu Havelkovou požádala, abych ji na památku mohla vyfotit s naším miminkem. Aby i Nikolka jednou viděla obličej té, která jí pomáhala na svět.  

Slova spokojené maminky potvrdila i vyučující. "Zuzka je velmi milá, slušná, se zodpovědným přístupem ke studiu. A nyní na ni mám i reference od studentek z prvního ročníku, které byly poprvé na praxi na porodním sále a oceňovaly její přístup k nim - přátelský, podporující, informující," dodala zástupkyně vedoucí katedry pro bakalářský studijní program Porodní asistence PhDr. Drahomíra Filausová.

Přiložené obrázky