Nacházíte se zde: Úvod > Aktuality > Fakulta má zastoupení ve zdravici k Mezinárodnímu dni sester

Fakulta má zastoupení ve zdravici k Mezinárodnímu dni sester

Novinka (13.5.2015)

Fakulta má zastoupení ve zdravici k Mezinárodnímu dni sester

V souboru pozdravů natočených v různých částech světa vystupují i studentky 1. ročníku oboru Všeobecná sestra

K Mezinárodnímu dni sester vznikla kolektivní zdravice, do níž se zapojila také ZSF JU. V souboru pozdravů natočených v různých částech světa vystupují i studentky 1. ročníku oboru Všeobecná sestra Zita Kulykowcová a Dominika Málová. Odkaz na tuto zdravici je součástí této zprávy, naše studentky v ní figurují od času 1:39. Zdravice našich studentek byla natočena ve spolupráci Oddělení jazyků s katedrou ošetřovatelství a porodní asistence a oddělením Tvorba a vývoj IT aplikací.

Prvotní nápad vytvořit kolektivní zdravici k Mezinárodnímu dni sester vyšel z Velké Británie, Faculty of Health, Social Care and Education, Kingston University London and St George's, University of London. Její pedagožka Dr. Maria Ponto oslovila PhDr. Marii Trešlovou, Ph.D.,  z katedry ošetřovatelství a porodní asistence s tím, zda by se naše fakulta nechtěla k plánovanému projektu připojit. "Tuto nabídku jsme uvítali. Okamžitě se stala podnětem pro vytvoření pracovní skupiny, do které se po výzvě Mgr. Pavla Bluďovského, vyučujícího angličtiny z Oddělení jazyků, s nadšením zapojily studentky 1. ročníku oboru Všeobecná sestra Zita Kulykowcová a Dominika Málková," upřesnila vedoucí Oddělení jazyků Mgr. Vlastimila Ptáčníková, Ph.D.

Díky technické podpoře Ing. Milana Tržila z oddělení Tvorba a vývoj IT aplikací byla česká část zdravice natočena a odeslána panu Harveyi Wellsovi ze zmíněné univerzity, který ji začlenil do kolektivní zdravice. "Je třeba ocenit odvahu našich studentek nechat se natočit na video a vyslat své jazykové znalosti do světa. Propojení teorie s praxí je ostatně cílem jazykové výuky, která pak nezůstává jen izolovaným předmětem v rámci studovaného oboru,"  dodala vedoucí ODJ.

 

 

 

Přiložené obrázky