Nacházíte se zde: Úvod > Aktuality > Studenti mohou opět hlasovat v soutěži Fakulta roku

Studenti mohou opět hlasovat v soutěži Fakulta roku

Novinka (23.1.2015)

Studenti mohou opět hlasovat v soutěži Fakulta roku

V minulých dvou ročnících byla Zdravotně sociální fakulta JU v anketě velmi úspěšná. Obhájí svoji pozici?

Až do 13. ledna 2015 je možné hlasovat v anketě o Fakultu roku a Děkan/Rektor roku, a to na webových stránkách FakultaRoku.cz. Pro naše studenty je to šance ohodnotit svoji školu a také předat současným středoškolákům svou zkušenost, a dát tím signál, jakou cestou je dobré se vydat. Zdravotně sociální fakulta JU si v posledních ročnících vedla skvěle: loni byla v kategorii Zdravotnictví – veřejné i soukromé na třetím místě a letos si ještě polepšila, takže obsadila druhé místo hned za Ústavem zdravotnických studií TUL v Liberci. Tohoto úspěchu si velmi váží - hlavně proto, že v soutěži hlasují studenti a absolventi. Dávají tím vodítko maturantům, kterou školu by si mohli zvolit pro své další studium.

„Pro středoškoláky je výborné, když se můžou podívat, jak daná škola funguje pohledem studenta. V naší anketě jsou například otázky, jak hodnotí student výuku, jak na něj působí vyučující, zda jsou ve škole zajímavé předměty i jaká panuje na fakultě atmosféra,“ upřesnila za organizátory Markéta Šestáková, členka České studentské unie (ČeSU) a také delegátka studentské komory Rady vysokých škol. 

Organizátorem této soutěže je Česká studentská unie, největší studentská síť v České republice. Hlasování začalo 4. listopadu 2013 a skončilo 14. ledna 2014. Čtvrtý ročník organizátoři připravují opět na přelomu roku. Cílem je poskytnout anonymní, ale férovou zpětnou vazbu od studentů i absolventů své škole. Jde o průzkum mezi studenty a absolventy vysokých škol v České republice, jak se jim na jejich fakultě studuje nebo studovalo. Impulzem ke vzniku projektu FakultaRoku.cz byly pro Českou studentskou unii (ČeSU)  žebříčky českých médií, které srovnávají různé fakulty vysokých škol v ČR podle řady kritérií. Podstatné kritérium, které všem těmto žebříčkům chybí, je však pohled studenta na svoji školu či fakultu. Ten je podle ČeSU zásadní a vypovídá o kvalitě školy víc než například citace v odborných časopisech či počet zahraničních studentů. Posouzení kvality školy z pohledu studentů je i kritérium, podle kterého by se měli řídit budoucí vysokoškoláci, nyní studenti středních škol. Těm chce projekt pomoci v jejich rozhodování, na jakou fakultu či školu se přihlásit.

Přiložené obrázky