Nacházíte se zde: Úvod > Aktuality > Koordinátoři Mezinárodního týdne sociální práce se vrátili na místo činu

Koordinátoři Mezinárodního týdne sociální práce se vrátili na místo činu

Novinka (14.11.2013)

Koordinátoři Mezinárodního týdne sociální práce se vrátili na místo činu

Zájemci o účast v dalším ročníku akce International Week se už mohou přihlásit

Deset koordinátorů ze zahraničních fakult, kteří se na ZSF JU v polovině letošního dubna účastnili Mezinárodního týdne sociální práce, se vrátilo na místo činu. Odborníci na sociální práci z Dánska, Norska, Belgie, Nizozemska, Francie, Anglie a Rakouska v Českých Budějovicích od středy do pátku hodnotí průběh minulé akce a plánují další ročník. "Dostali jsme jedničku z hvězdičkou. V Budějovicích se jim moc líbilo, zejména možnost exkurzí na naše klinická pracoviště," uvedl vedoucí katedry sociální práce ZSF JU PhDr. David Urban, Ph.D. V pátek se účastníci vypraví opět do centra Arpida, které je minule velmi zaujalo.

V příštím roce se International Week uskuteční od 31. března v Nizozemsku, Belgii a Rakousku. Zájemci o účast se mohou už nyní hlásit na katedře sociální práce. Přednost mají lidé, kteří se do letošního IW zapojili. Šanci podívat se do zahraničí mají i další studenti se znalostí angličtiny - není požadována vysoká úroveň jazykových znalostí, ale nutná je ochota komunikovat.

Mezinárodní týden sociální práce patří k událostem, díky nimž se ZSF JU řadí do skupiny organizátorů významných akcí. Do Českých Budějovic přijelo letos na jaře třicet studentů a devět vyučujících z Německa, Dánska, Norska, Belgie a Nizozemska. Společně s českými studenty a pedagogy se zabývali dilematy v sociální práci při přednáškách, workshopech a exkurzích, prohlédli si také město a okolí a navázali užitečné kontakty.

Přiložené obrázky