Nacházíte se zde: Úvod > Aktuality > Jihočeská televize odvysílala reportáže o záchraně turistky a také o praxi studentů v Bertiných lázních

Jihočeská televize odvysílala reportáže o záchraně turistky a také o praxi studentů v Bertiných lázních

Novinka (21.6.2015)

Jihočeská televize odvysílala reportáže o záchraně turistky a také o praxi studentů v Bertiných lázních

Kromě studentů oboru Zdravotnický záchranář se do zpravodajství dostal i obor Fyzioterapie

Natáčení videosekvencí, které díky projektu Otevřenost ZSF JU II. v rámci Institucionálního plánu JU 2015 budou propagovat jednotlivé bakalářské obory ZSF JU, má i své bonusy. Pokud je praxe studentů zajímavá pro veřejnost, mohou s kameramanem vyjet také reportéři Jihočeské televize a informovat o akci veřejnost. Stalo se tak už dvakrát: při praxi z oboru Fyzioterapie, kdy Martin Štěpánek v polovině května natočil se studenty a s PhDr. Markem Zemanem, Ph.D., reportáž z Bertiných lázních v Třeboni, a také při natáčení kurzu lanových technik oboru Zdravotnický záchranář v Přední Výtoni na Českokrumlovsku. Petra Taudyová tam zaznamenala modelovou situaci, při níž byli v akci studenti prvního ročníku pod vedením instruktorů Mgr. Pavla Schwarze a Mgr. Miroslava Majera. Studenti zachraňovali turistku, která spadla do nepřístupné skalní strže. Reportáž odvysílala JTV v úterý 9. a ve středu 10. června, lze ji najít buďto v archivu na www.jihoceskatelevize.cz, anebo stáhnout z úschovny. Odkaz na ni je součástí této zprávy. 

Reportáž o přípravě fyzioterapeutů v Bertiných lázních je možné stáhnout zde: 

http://www.uschovna.cz/zasilka/FKM8HSUAFT8RXVRR-L6D

V případě dalších zajímavých námětů na studentské praxe je možné dát přes PR oddělení ZSF JU televizi další tipy do zpravodajství, které je pro propagaci ZSF JU díky letošní spolupráci velmi výhodné a má široký dosah.

Přiložené obrázky