Nacházíte se zde: Úvod > Aktuality > Jihočeská televize začala natáčet videa, která představí bakalářské obory ZSF JU

Jihočeská televize začala natáčet videa, která představí bakalářské obory ZSF JU

Novinka (15.4.2015)

Jihočeská televize začala natáčet videa, která představí bakalářské obory ZSF JU

Jako první dodala vhodné návrhy a termíny katedra ošetřovatelství a porodní asistence

Kameraman Jihočeské televize (JTV) Jiří Tlačil začal natáčet videosekvence, které budou propagovat jednotlivé bakalářské obory ZSF JU na fakultních webových stránkách i při dalších příležitostech, kde lze prezentovat školu, její zaměření i uplatnění absolventů. Tedy například při Dni otevřených dveří, roadshow na středních školách apod. V produkci Mgr. Aleny Binterové zahájil kameraman v tomto týdnu sběr obrazového materiálu na katedře ošetřovatelství a porodní asistence, jejíž vedoucí doc. PhDr. Sylva Bártlová, Ph.D., navrhla vhodné termíny pro natáčení jako první. V úterý natočil při výuce akutních stavů resuscitaci na modelu, což byl velmi akční zážitek: Studentky 3. ročníku oboru Všeobecná sestra si na základě losu rozdělily role v konkrétní situaci odehrávající se v nemocnici, kdy se stav pacienta náhle velmi zhoršil. Na fakultu se kameraman vrátil ještě ve středu, kdy se studentky 1. ročníku oboru Porodní asistentka na modelu učily, jak správně vést porod. 

Díky vstřícnosti této katedry vznikly velmi působivé záběry, které se stanou základem propagačních videí jejích oborů. Pro každý bakalářský obor ZSF JU jsou v plánu průměrně dvě natáčení, a to z výuky a praxe, případně ještě z dalších souvisejících akcí. Další natáčení je domluveno 22. dubna v Centru fyzioterapie, s náměty a termíny přicházejí postupně i zástupci dalších kateder. Výsledná stopáž pro jedno video bude cca jedna minuta, ale aby byl výsledek kvalitní, je třeba předtím nasbírat o mnoho více obrazového materiálu. Navíc Jihočeská televize jako bonus k této zakázce vyrobí i promovideo představující celou fakultu a její zaměření, které odvysílá a dá fakultě k dispozici pro další využití. I proto stojí za to nabídnout co nejfotogeničtější situace, které budou dostatečně výmluvné a divákovi dají základní informaci o nabídce fakulty.

Cílem projektu, jehož řešitelkou je děkanka fakulty prof. Valérie Tóthová, je atraktivní, moderní a přitažlivou formou prezentovat obory vyučované na ZSF JU tak, aby si uchazeči snadno a rychle udělali představu o způsobu výuky a smysluplnosti práce, na niž fakulta připravuje své studenty. To může pomoci při jejich rozhodování o výběru vysoké školy a motivovat je právě ke studiu na ZSF JU. Videa budou kromě obrazu a hudebního podkresu obsahovat základní informace o jednotlivých oborech, a to ve formě titulků. Budou vznikat postupně až do podzimu, vzhledem k náročnosti celého projektu je však ideálním časem pro natáčení měsíc květen. 

Přiložené obrázky