Nacházíte se zde: Úvod > Aktuality > „Tužka a papír, anebo počítač?“

„Tužka a papír, anebo počítač?“

Novinka (20.1.2014 - 21.1.2014)

„Tužka a papír, anebo počítač?“

Konference o Kvalitativním přístupu a metodách ve vědách o člověku přilákala přes 120 odborníků

Účastníci dvoudenní konference nazvané "Tužka a papír, anebo počítač?" se od pondělka do úterý zabývají v přednáškových sálech a učebnách ZSF JU otázkami kvalitativního výzkumu. Prestižní česko-slovenská konference, která do Českých Budějovic přilákala účastníky dokonce až ze Skotska, se koná už potřinácté. Hlavním organizátorem je Zdravotně sociální fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích spolu s Občanským sdružením Adam a ve spolupráci s dalšími partnery, mezi nimiž je i Teologická fakulta JU.

"Dosud se v pořádání této konference střídala jen větší města, proto jsem velmi ráda, že nyní získala zázemí na naší fakultě. Právě v pomáhajících profesích, na které se studenti u nás připravují, se kvalitativní výzkum hodně používá. Proto uvítám, když budeme moci tuto akci hostit i v některém z jejích dalších ročníků," uvedla děkanka ZSF prof. PhDr. Valérie Tóthová, Ph.D. 

Jde o setkání lidí z mnoha různých oblastí, z nichž mnohé na první pohled působí velmi nesourodě, ale mají hodně společného. Mohou se tedy navzájem velmi dobře inspirovat, protože v centru jejich pozornosti je člověk. Vědy o člověku totiž zahrnují mnoho oblastí – od filozofie, psychologie, sociologie, antropologie až po filologii, ošetřovatelství či medicínu. Každá z nich používá své technické a matematické prostředky a každá je zároveň prostorem pro kvalitativní výzkum. Akce je mimořádná právě tím, že spojuje různé obory.

Kromě přednášek se konají workshopy a další akce, které oslovily i kolegy z ostatních fakult Jihočeské univerzity. Například Alena Nohavová z Pedagogické fakulty JU vystoupila s příspěvkem Dva rozměry hlasové exprese, čímž se začlenila do bloku sympozia nazvaného Exprese a expresivita. Na část konference pozvali organizátoři také pedagogy a nadané studenty z budějovických gymnázií. 

Přiložené obrázky