Nacházíte se zde: Úvod > Aktuality > Konference na téma Komplexní péče o osoby s Parkinsonovou chorobou

Konference na téma Komplexní péče o osoby s Parkinsonovou chorobou

Plánovaná akce (8.4.2015)

Konference na téma Komplexní péče o osoby s Parkinsonovou chorobou

Centrum pro seniory Ústavu zdravotně sociální práce ZSF JU řadu let spolupracuje s českobudějovickým Klubem Parkinson

Dlouholetá spolupráce mezi Klubem Společnosti Parkinson v Českých Budějovicích a Centrem pro seniory Ústavu zdravotně sociální práce ZSF JU vede k uspořádání konference na téma Komplexní péče o osoby s Parkinsonovou chorobou. Koná se ve středu 8. dubna od 9 do 15:30 v budově ZSF JU Vltava v sále A. Kompletní program je v příloze této zprávy.

Poprvé se konference na toto téma uskutečnila na fakultě v roce 2012 a měla dobrý ohlas. Světový den Parkinsonovy nemoci připadne na 11. dubna, proto se organizátoři při této příležitosti rozhodli opět pozvat odborníky, aby si vyměnili zkušenosti, jak s touto stále rozšířenější chorobou žít co nejkvalitněji a také jak nemocným co nejvíc usnadnit život. Téma je pro fakultu nosné – do aktivit a činností týkajících se Parkinsonovy choroby v rámci centra jsou zapojeny studentky ZSF JU z oboru Rehabilitační-psychosociální péče o postižené děti, dospělé a seniory. „Jedná se o poradenství, přednáškovou činnost, účast na setkání členů Klubu Parkinson, aktivizaci či účast na rekondičních pobytech pro lidi s Parkinsonovou nemocí. Současně studentky své zkušenosti uplatňují a zúročují při psaní bakalářské práce,“ upřesnila PhDr. Lenka Maťhová.

Členové Klubu Parkinson v ČB se aktivně zapojili rovněž do mezinárodního projektu Intensive Programm v roce 2011, a to společně s českými a zahraničními studenty a vyučujícími z oboru sociální práce. V roce 2014 otevřelo Centrum pro seniory ZSF JU pro lidi s Parkinsonovou chorobou také kurz  trénování paměti. 

Přiložené soubory