Nacházíte se zde: Úvod > Aktuality > Seminář Kontexty klinické kineziologie II. bude zaměřený hlavně na dýchání

Seminář Kontexty klinické kineziologie II. bude zaměřený hlavně na dýchání

Plánovaná akce (11.4.2015)

Seminář Kontexty klinické kineziologie II. bude zaměřený hlavně na dýchání

Zdravotně sociální fakulta JU a Česká kineziologická společnost pořádají odborný seminář

Katedra klinických a preklinických oborů a Centrum fyzioterapie ZSF JU spolu s Českou kineziologickou společností pořádají v sobotu 11. dubna od 9 hodin odborný seminář pro fyzioterapeuty, rehabilitační lékaře, studenty a další odbornou veřejnost. Koná se v budově ZSF JU Vltava (Uran) v posluchárně A. Je to druhý ročník akce, která loni vyvolala velký zájem fyzioterapeutů, lékařů a studentů nejen z jihočeského regionu. Také letos je přihlášeno mnoho specialistů – nyní už téměř 130.

Seminář má název Kontexty klinické kineziologie II. a opět se letos odehraje pod přátelskou supervizí doc. MUDr. Františka Véleho, CSc., z katedry fyzioterapie FTVS UK, který je pro tento obor legendou.

Hlavním tématem je tentokrát Regulace dýchání. „Téma ovlivnění dýchání je pro fyzioterapii zcela zásadní, a to nejen u pacientů s dechovými obtížemi. Ovlivněním dechu lze vstoupit do často netušených možností lidského těla a mysli,“ vysvětluje za organizátory odborná asistentka katedry MUDr. Mgr. Marcela Míková, Ph.D.  

Diskutovaná témata jsou tato: Kineziologie dýchání, Fyziologie a patofyziologie regulace dýchání, Principy volní a reflexní regulace dýchání a aplikace do praxe. Cílem semináře je motivace ke vzdělávání v principech, důsledcích a šíři možností fyzioterapeutických přístupů – nepůjde tedy o trénink v praktických dovednostech.

Klíčová je účast významných osobností fyzioterapie, protože i letos přijedou na akademickou půdu ZSF diskutovat vzácní hosté. Pozvání k aktivní účasti přijali: doc. MUDr. Jiří Radvanský, odborník na fyziologii a patofyziologii z Kliniky rehabilitace a tělovýchovného lékařství FN Motol a 2. LF UK; doc. PaedDr. Libuše Smolíková, Ph.D., odborná asistentka a fyzioterapeutka zabývající se respirační fyzioterapií taktéž z Kliniky rehabilitace a tělovýchovného lékařství FN Motol a 2. LF UK; PhDr. Jiří Čumpelík, Ph.D., fyzioterapeut a jogín zabývající se vztahem mezi dýcháním a posturou a také primář Oddělení rehabilitace FN Olomouc a přednosta Ústavu fyzioterapie FZV UP Olomouc doc. MUDr. Alois Krobot, Ph.D. Rovněž v publiku zasednou významní hosté z oboru české fyzioterapie. Seminář nemá přesný časový harmonogram, protože počítá s bohatou diskusí, a to i v průběhu jednotlivých vstupů. 

Přiložené obrázky

Přiložené soubory