Nacházíte se zde: Úvod > Aktuality > Do neděle 16. února 2020 včetně mají studenti příležitost vyplnit anketu Studentského hodnocení výuky

Do neděle 16. února 2020 včetně mají studenti příležitost vyplnit anketu Studentského hodnocení výuky

Novinka (11.2.2020)

Do neděle 16. února 2020 včetně mají studenti příležitost vyplnit anketu Studentského hodnocení výuky

Je to šance, jak pomoci zlepšit úroveň výuky na fakultě – čím víc studentů hodnotí, tím jsou výsledky reprezentativnější

 

Do neděle 16. února 2020 včetně je otevřena možnost vyplnit anketu Studentského hodnocení výuky (SHV) za uplynulý (zimní) semestr. Hodnotit mohou všichni studující v bakalářských a magisterských studijních programech v prezenční i kombinované formě studia, a to v elektronickém systému dostupném na www.shv.jcu.cz.

Proděkan pro akademické záležitosti ZSF JU Mgr. et Mgr. Ondřej Doskočil, Th.D., k tomu vyzývá všechny studenty a předem jim děkuje za to, že se do SHV zapojí. „Poskytnete tak svým vyučujícím cennou zpětnou vazbu a pomůžete zlepšovat úroveň výuky na své fakultě,“ vysvětluje. Pro studenty připravil i přehledný návod s dalšími argumenty, proč se zapojit:

Jak hodnotit? Po přihlášení pod Vaším osobním číslem a heslem Vám systém vygeneruje předměty, které jste v uplynulém semestru měl/a zapsány a můžete je ohodnotit jednak na číselné stupnici, jednak slovním komentářem. Využívejte, prosím, slovních komentářů co nejvíce, protože pouze ty mohou vyučujícím přiblížit, co se Vám na jejich výuce líbí a s čím naopak nejste spokojeni. Své názory však vyjadřujte věcně a slušně. Vulgární a dehonestující příspěvky budou odstraněny.

Proč mám hodnotit? Bez Vaší zpětné vazby se vyučující nedozvědí, co se Vám na jejich výuce líbí, a co Vám naopak nevyhovuje, nemohou pak své přednášky a semináře zlepšit. Čím více studentů hodnotí, tím jsou výsledky reprezentativnější a je možné si z nich činit nějaké závěry.

Co když hodnotit nechci? Každý může mít občas důvod pro to, že nějaký předmět nechce hodnotit. Přesto se, prosím, přihlaste do systému a u konkrétního předmětu zvolte možnost „nechci hodnotit“. Vzdáváte se tím však možnosti svým hlasem cokoli ovlivnit. Třeba ale aspoň některý předmět Vám za ohodnocení stát bude.

Co když se mi kritika vymstí? Systém SHV je zcela anonymní. Přihlášení slouží pouze k vygenerování zapsaných předmětů a k zajištění toho, aby nikdo nemohl hodnotit vícekrát. Nikdo z vyučujících ani z vedoucích pracovníků se k identitě hodnotitele nedostane.

Co když potřebuji s něčím poradit nebo mi není něco jasné? V takovém případě se obracejte na studentskou koordinátorku SHV na ZSF JU Aneta Witzanyovou (anetaw96@seznam.cz), popř. na proděkana ZSF JU dr. Doskočila. 

Přiložené obrázky