Nacházíte se zde: Úvod > Aktuality > Nás zahřeje na těle, Vás u srdce… Studenti pomohli potřebným

Nás zahřeje na těle, Vás u srdce… Studenti pomohli potřebným

Novinka (17.2.2015)

Nás zahřeje na těle, Vás u srdce… Studenti pomohli potřebným

Katedra sociální práce ZSF JU vyhodnotila sbírku na podporu lidí bez přístřeší

Studenti a studentky 1. ročníku oboru Rehabilitační-psychosociální péče o postižené děti, dospělé a seniory ZSF JU před Vánoci uspořádali charitativní sbírku, jejímž cílem bylo podpořit lidi bez přístřeší. Jedna akce byla zaměřena na sběr drobného oblečení: studenti shromažďovali čepice, ponožky, šály a rukavice pro Azylový dům sv. Pavla v Českých Budějovicích. Druhá skupina vybírala hygienické a kosmetické potřeby pro ženy v Azylovém domě Žerotínova v Českých Budějovicích.

Nyní vyhodnotili ohlas a poslání obou sbírek.V říjnu 2014 jsme dostali návrh od paní doktorky Dvořáčkové, zda bychom chtěli uspořádat sbírku pro azylový dům pro muže. Tímto nápadem jsme byli nadšeni a pocit, že někomu můžeme pomoci, nás velice povzbudil do další práce. Nadšení nám nechybělo, ale brzy se dostavil i strach a obavy, zda to všechno zvládneme zorganizovat, jestli ostatní studenti prokážou solidaritu a pomohou nám a mnoho dalších obav. Nakonec nás mile překvapilo, že jsme vybrali dvě plné krabice ponožek, šál, čepic a rukavic. Všem dárcům mnohokrát děkujeme,“ shrnuli studenti.

Zástupkyně vedoucího katedry sociální práce Mgr. Dagmar Dvořáčková, Ph.D., ocenila velké nadšení studentek i studentů. „Byť neměli s podobnou akcí žádné zkušenosti, podařilo se jim zorganizovat vše na jedničku. Vyzkoušeli si, že není lehké organizační zajištění a komunikace v týmu, ale také oslovení veřejnosti, a v neposlední řadě i komunikace s uživateli sociální služby. Odměnou jim byl hřejivý pocit u srdce, který znají ti, kdo nezištně pomáhají druhým, a rozzářené oči obdarovaných."

Balíčky, které ukrývaly překvapení, předaly studentky osobně uživatelkám v Azylovém domě Žerotínova. Poté odtud přišla tato odezva: „Jménem žen z Azylového domu Žerotínova děkujeme všem, kdo sbírku podpořili věnováním hygienických potřeb. Potěšilo nás, že se nám podařilo oslovit takové množství lidí s dobrým srdcem, kterým není lhostejný osud těch, kteří v životě neměli takové štěstí. Předání dárků proběhlo v předvánočním čase a všechny obdarované byly velmi rády.“

 

Přiložené obrázky