Nacházíte se zde: Úvod > Aktuality > ZSF JU otevřela Centrum fyzioterapie

ZSF JU otevřela Centrum fyzioterapie

Novinka (6.11.2014)

ZSF JU otevřela Centrum fyzioterapie

Moderní přístroje pomohou objasnit problémy pohybového aparátu a lze je využít i k poměrně zábavné terapii

Zdravotně sociální fakulta Jihočeské univerzity slavnostně otevřela zcela nové Centrum fyzioterapie, které sídlí v suterénu budovy Vltava, J. Boreckého 27. Po nedávno rozšířeném Centru prevence civilizačních chorob je to další služba, díky níž se fakulta otvírá i veřejnosti. 

Centrum fyzioterapie je registrované nestátní zdravotnické zařízení poskytující služby v oblasti fyzioterapie a rehabilitačního lékařství. Jedná se o klinické pracoviště fakulty, kde působí rehabilitační lékařka a fyzioterapeutka společně s odbornými asistenty katedry klinických a preklinických oborů ZSF JU, a studenti oboru Fyzioterapeut pod jejich vedením sbírají jak praktické zkušenosti, tak i poznatky využitelné ve vědecké činnosti. 

"Jsme jedinou fakultou v ČR, která provozuje fyzioterapeutické centrum jako nestátní zdravotnické zařízení poskytující služby veřejnosti, a to pacientům žijícím nejen v této lokalitě, ale i na jiných místech Českých Budějovic a okolí. Mam velkou radost, že se nám to povedlo. Jsem přesvědčená, že fyzioterapeutické pracoviště bude dobře fungovat a přispěje ke zkvalitnění přípravy studentů pro budoucí povolání," uvedla děkanka fakulty prof. PhDr. Valérie Tóthová, Ph.D.

Rektor Jihočeské univerzity prof. RNDr. Libor Grubhoffer, CSc., si velmi cení každého počinu fakult, kdy nabídnou své služby i veřejnosti. „Je to nesmírně důležité, protože tím se univerzita dostává do povědomí občanů a tak se rodí pýcha na to, že ji v Českých Budějovicích a v regionu máme,“ uvedl. Je přesvědčený, že nové Centrum fyzioterapie bude mít dostatek klientů, protože lidé se nyní vystavují velkému množství negativních jevů a životní styl většiny lidí není zdravý. Mluvil i ze své vlastní zkušenosti, kdy si nedostatek pohybu řeší jedině tím, že v práci důsledně nepoužívá výtah a chodí do schodů. „Dřív nebo později každého z nás životní styl přivede k fyzioterapeutovi. Proto přeji novému centru hodně nadšených spolupracovníků a dostatek správných ohlasů tak, aby jeho nabídka našla patřičnou odezvu,“ uzavřel rektor svoji řeč při slavnosti.

Pracoviště je vybavené moderními přístroji, které pomáhají objasnit problémy pohybového aparátu a lze je využít i k poměrně zábavné terapii. Kombinace těchto přístrojů je v rámci jižních Čech jedinečná, zejména pro výzkum a terapii pohybových poruch. Výhodou je i to, že na vyšetření pacienta a individuální fyzioterapii bude oproti běžným rehabilitačním ambulancím více času. Centrum fyzioterapie nabízí široké spektrum služeb, a to jak hrazených, tak i nehrazených z veřejného zdravotního pojištění. Zaměstnanci Jihočeské univerzity zde mají třicetiprocentní slevu.