Nacházíte se zde: Úvod > Aktuality > Zdravotně sociální fakulta otevřela dveře novým zájemcům o studium

Zdravotně sociální fakulta otevřela dveře novým zájemcům o studium

Novinka (16.1.2015)

Zdravotně sociální fakulta otevřela dveře novým zájemcům o studium

Návštěvníci dostali informace o všech oborech, akci zpestřil doprovodný program

Stovky lidí využily v pátek 16. ledna příležitosti prohlédnout si dvě z budov Zdravotně sociální fakulty JU a seznámit se s nabídkou všech jejích studijních oborů. Mezi objekty Vltava a U Výstaviště proudili uchazeči a vybírali si podle svých zájmů i zaměření, někteří přišli cíleně pouze kvůli jedinému oboru, jiní jich prozkoumali víc a porovnávali nabídku i své možnosti. V obou budovách bylo velmi rušno, jako obvykle dorazili lidé z celé republiky, například z Klatov, Neratovic, Příbrami či z několika měst na Vysočině. Celkově navštívilo fakultu na 800 zájemců o studium, což je asi o 60 zájemců více než v loňském roce. Největší zájem byl o obory Fyzioterapie, Všeobecná sestra a Porodní asistentka, Zdravotnický záchranář, Speciální pedagogika - vychovatelství a Ochrana obyvatelstva se zaměřením na chemické, biologické, radiologické a jaderné noxy a výbušniny.

Zájemci měli k dispozici přihlášky a informační letáčky o studiu, mohli si také koupit přihlášky na přípravné kurzy pro uchazeče o studium, které fakulta pořádá. Setkali se jak s vyučujícími, tak se studenty, což označili za velkou výhodu - například v Centru fyzioterapie byla řeč nejen o studiu, ale také o tom, že České Budějovice jako univerzitní město mají spoustu výhod. Příjemné a upřímné setkání se studentkami ocenila i gymnazistka Michaela Vávrová z Velkého Meziříčí, která přijela speciálně kvůli oboru Fyzioterapie. Hraje házenou a i z vlastní zkušenosti ví, jak je fyzioterapie užitečná. Přivezl ji tatínek, taktéž házenkář - s dcerou pojede ještě prozkoumat vysoké školy do Prahy a do Brna, ale v Budějovicích ho okouzlilo jak moderní vybavení, tak právě "rodinné prostředí". 

Ještě pestřejší program měla Eva Ciglbauerová z Mydlovar, která studuje Střední školu veřejnoprávní TRIVIS ve Vodňanech. Studentka se zaměřuje na integrovaný záchranný systém, ale šla se podívat i na prezentaci Všeobecné sestry a Porodní asistentky. Na oborech ZSF JU se jí líbí, že pomáhají lidem. "Máme velké štěstí, že bydlíme tak blízko Budějovic, protože nabídka vaší fakulty i Jihočeské univerzity je ohromně široká a rozhodně si z ní vybereme," konstatovala maminka, která studentku doprovázela.

Mnozí z rodičů, kteří přijeli se svými dětmi, uvítali nabídku Centra prevence civilizačních chorob a nechali si U Výstaviště změřit tlak, cholesterol a další ukazatele zdravotního stavu. Výživové a sportovní poradenství, které toto centrum nabízí, mělo zastoupení ve vestibulu budovy Vltava, kde byla i řada dalších doprovodných programů: postarali se o ně například záchranáři, Oddělení jazyků, Centrum pro seniory s možností trénování paměti atd. Velkou pozornost návštěvníků vzbudila šance naučit se první pomoc od profesionálů, ale také unikátní příležitost prohlédnout si vybavení hasičů včetně obleků a příslušenství. Velmi atraktivní byla možnost podívat se do auta Hasičského záchranného sboru, které bylo všem zájemcům k dispozici před fakultou. V suterénu budovy Vltava bylo po celou dobu otevřené i Centrum fyzioterapie, které kromě studentů a jejich blízkých navštívili také lékaři.

Přiložené obrázky