Nacházíte se zde: Úvod > Aktuality > Nadační fond Zdravotně sociální fakulty JU pozval Táňu Fischerovou

Nadační fond Zdravotně sociální fakulty JU pozval Táňu Fischerovou

Novinka (17.3.2014)

Nadační fond Zdravotně sociální fakulty JU pozval Táňu Fischerovou

Přednáška na téma "Pohled na současnost, budoucnost a odpovědnost každého jednotlivce"

Zájemci o setkání s Táňou Fischerovou v pondělí odpoledne zcela zaplnili přednáškový sál budovy Uran na Zdravotně sociální fakultě, kam ji pozval Nadační fond ZSF. Našla zde vnímavé posluchače, z jejichž reakcí bylo znát, že jim není lhostejné, kam se společnost vyvíjí a co mohou udělat pro spravedlivější svět.

"Člověk je šťastný, pokud spolupracuje s druhými na něčem, co má cenu," poznamenala. Shrnula své zkušenosti z politiky a varovala před jejím propletením s ekonomikou. Publikum inspirovala k řadě otázek, z nichž bylo znát, že sociální obory jsou na ZSF velmi dobře zastoupené a že má před sebou poučené posluchače. Zaujal ji například dotaz dr. Renaty Švestkové, jak vnímá nový občanský zákoník ve vztahu k neziskovému sektoru. Kritizovala v té souvislosti většinu zákonů, které občanům komplikují život: "Právní systém si nás omotal jako pavoučí síť," konstatovala.

Její vystoupení, včetně odpovědí na četné dotazy, však nevyznělo pesimisticky - východisko vidí v občanské společnosti, různých alternativách včetně vytváření vlastních pracovních družstev či místní měny, což je systém rozšířený například v Německu, Řecku či v zemích Latinské Ameriky. "Pořád se za něco peru, ale musí nás být víc," uvedla v závěru.

"Paní Táňu Fischerovou pozval Nadační fond ZSF JU především jako osobu velmi činnou v současné společenské situaci a zároveň jako ženu, které si velmi vážíme. Cílem je přiblížit studentům a studentkám aktuální problémy české společnosti, a rozšířit tak jejich všeobecný přehled a orientaci v současném politickém, sociálním a ekonomickém dění," uvedla organizátorka PhDr. Lenka Rosková.

 

Přiložené obrázky