Nacházíte se zde: Úvod > Aktuality > Reportérka trénuje na půlmaraton v Centru prevence civilizačních chorob

Reportérka trénuje na půlmaraton v Centru prevence civilizačních chorob

Plánovaná akce (6.6.2015)

Reportérka trénuje na půlmaraton v Centru prevence civilizačních chorob

Lukáš Martinek a David Kimmer mluvili v pondělí v českobudějovickém rozhlase o běhání a zdravém životním stylu

Když loni na podzim přišla do nově otevřeného Centra prevence civilizačních chorob ZSF JU natočit reportáž, zaujaly ji služby centra natolik, že se rozhodla tuto nabídku vyzkoušet na vlastní kůži. Reportérka Českého rozhlasu v Českých Budějovicích Mária Pfeiferová od té doby pravidelně trénuje pod dohledem Mgr. Lukáše Martinka, pohybového poradce centra, a konzultuje také změnu jídelníčku s výživovým poradcem Mgr. Davidem Kimmerem. 

Oba se v sobotu 6. června postaví na start Budějovického půlmaratonu, který měří 21 kilometrů. Lukáš k tomu vyhecoval i Máriu, takže poběží společně. „Každý týden jí píšu tréninkový plán a musím ji pochválit, bere to vážně,“ hodnotí Lukáš novinářku, která byť má časově náročnou práci, sportuje každý den. Někdy jen hodinu, ale jindy třeba tři. Běhá v okolí Třeboně, kde bydlí – například po hrázi Opatovického rybníka a rybníka Svět. 

„Trénink je pokaždé úplně jiný. Někdy je intervalový, aby si moje srdce zvyklo na vyšší frekvence. Paradoxně mě baví neustále sledovat měřič tepu, protože mi to ten rutinní běh zpestřuje,“ říká Mária Pfeiferová, pro niž je sport vítaným odreagováním od každodenního stresu. Spolupráci s Lukášem a Davidem si velmi chválí, ze vztahu lektor–klient se už vyvinulo kamarádství.

Její elán i výkony jsou tak pro fakultní Centrum prevence civilizačních chorob tou nejlepší reklamou. Český rozhlas na její běh zaměřil pozornost – posluchači dokonce nyní mohou tipovat její výsledný čas: kdo pošle na email web@cb.rozhlas.cz nejpřesnější odhad, vyhraje radiopřijímač, sportovní batoh a tričko. Podrobnosti jsou na webu rozhlasu.

Součástí této zprávy je také odkaz na úschovnu obsahující záznam půlhodinového živého vystoupení Lukáše Martinka a Davida Kimmera v pondělním odpoledním vysílání Českého rozhlasu (začínají mluvit v čase 5:10). Mluvili nejen o běhu a všem, co s ním i s půlmaratonem souvisí, ale také o službách Centra prevence civilizačních chorob, odpovídali také na dotazy posluchačů.

Budějovický půlmaraton startuje v sobotu 6. června v 19 hodin z náměstí Přemysla Otakara II. a poté vede ulicemi města. S organizátory Mattoni 1/2Maratonu České Budějovice spolupracuje i Jihočeská univerzita, mj. zajistila registrace zdarma na dm rodinný běh.

 

Přiložené obrázky