Nacházíte se zde: Úvod > Aktuality > Přednáška o práci porodní asistentky, která jezdí po světě s Lékaři bez hranic

Přednáška o práci porodní asistentky, která jezdí po světě s Lékaři bez hranic

Plánovaná akce (29.5.2014)

Přednáška o práci porodní asistentky, která jezdí po světě s Lékaři bez hranic

Setkání s Lucií Brázdovou o jejím působení v Jižním Súdánu a dalších zemích bylo velmi motivující

Spoustu praktických informací, ale i nadhled plynoucí z poznání jiných kultur, přinesla přednáška studentky ZSF JU Lucie Brázdové, DiS., o práci porodní asistentky v Jižním Súdánu a v dalších zemích, kde působila s organizací Lékaři bez hranic. Pozvala ji katedra ošetřovatelství a porodní asistence ZSF JU, kterou Lucie dálkově studuje. V publiku převažovaly studentky a měly spoustu otázek souvisejících zejména s porody v Africe - jak z hlediska vnímání tamních žen, tak z pohledu zdravotníků, kteří jim pomáhají.

Vyprávění mohlo být pro řadu účastníků motivací, jak sebrat odvahu a vyrazit do světa. "Pro mě to byla úžasná zkušenost, ale ne každý má na to, aby do Afriky vyjel a pomáhal jako dobrovolník. Své předpoklady si musí každý předtím zvážit sám, zda to zvládne. Mě vždycky fascinovalo cestování a zajímalo mě, jak vypadá moje práce v kontextu jiných kultur. Dalo mi to nadhled nad určitými věcmi a splnění své představy, že život je velké dobrodružství," řekla Lucie Brázdová. 

Nedávno ji ve velkém rozhovoru představil magazín Mladé fronty DNES, což je signál, že její životní příběh je neobyčejný a má co vyprávět nejen budoucím porodním asistentkám. Šestnáct měsíců pracovala jako porodní asistentka v Saúdské Arábii, měsíc strávila v Keni jako dobrovolnice organizace Adra a dvakrát vyjela na misi do Jižního Súdánu s organizací Lékaři bez hranic.


 


Přiložené obrázky