Nacházíte se zde: Úvod > Aktuality > V soutěži o nejlepší vysokoškolskou kolej má zastoupení i Jihočeská univerzita

V soutěži o nejlepší vysokoškolskou kolej má zastoupení i Jihočeská univerzita

Novinka (13.3.2014)

V soutěži o nejlepší vysokoškolskou kolej má zastoupení i Jihočeská univerzita

Finále ankety, kterou pořádá studentský časopis, bude letos napínavější

Letní semestr na vysokých školách se i letos nese ve znamení boje o nejlepší kolejní kampus v České republice. Čtvrtý ročník soutěže pořádané magazínem Studenta.cz přináší několik změn v pravidlech, které směřují k těsnějšímu a napínavějšímu finále. První kolo hlasování končí už 30. března, zájemci najdou podrobnosti na www.KolejRoku.cz.

„V České republice je přes 400 000 vysokoškolských studentů a mnoho z nich žije právě na kolejích. Někteří kvůli levnějšímu nájmu, jiní kvůli atmosféře, přátelství a skvělým večírkům. V každém případě na koleji prožijí kus života, na který nikdy nezapomenou,“ vysvětluje pořadatelka soutěže Martina Čmielová ze Studenta.cz. 

Tento ročník přináší změny, které slibují především mnohem napínavější finále soutěže. Soutěž je tříkolová. V rámci každého kola je možné udělit jeden kladný a jeden záporný hlas, a dostat tak kolej do TOP50, TOP10 nebo jí zajistit výhru v boji o titul a hlavní cenu: 8000 piv Excelent od Gambrinusu a 3000 baget Simply Fresh od Hamé.

Termíny hlasovacích kol:
1. kolo: 5. března – 30. března -> postupuje TOP50 kolejí
2. kolo: 31. března – 13. dubna -> postupuje TOP10 kolejí
FINÁLE: 14. dubna – 27. dubna -> vzejde VÍTĚZNÁ KOLEJ

Zapojit se je možné také do vedlejších soutěžních kategorií. Kolik energie proudí na chodbách a po pokojích tvojí koleje? Promo video natočené na koleji lze poslat do soutěže Moje kolej. Video s nejvíce „lajky“ vyhraje kameru GoPro Hero3, jízdu v elektromobilu nebo exkurzi do jaderné elektrárny Temelín od ČEZ. V soutěži Kolejní pokoj vybere veřejnost do 20. dubna deset finalistů, kteří postoupí před porotu složenou ze zástupce pořadatele, partnera, studentů a bytové architektky. Hlavní cenou v soutěži o nej pokoj jsou dva stylové tablety ASUS MeMO Pad HD 7.

V loňském ročníku 123 kolejí nasbíralo přibližně 27 tisíc hlasů. Finále bylo napínavé až do samého konce. Nakonec se vítězem po velmi těsném finiši stala liberecká kolej Harcov s 2174 body.  

Přiložené obrázky