Nacházíte se zde: Úvod > Aktuality > Družstvo záchranářů reprezentovalo fakultu na soutěži v Rokytnici nad Jizerou

Družstvo záchranářů reprezentovalo fakultu na soutěži v Rokytnici nad Jizerou

Novinka (2.10.2013)

Družstvo záchranářů reprezentovalo fakultu na soutěži v Rokytnici nad Jizerou

Studenti třetího ročníku obsadili v konkurenci českých a slovenských týmů desáté místo

Čtyřčlenné družstvo studentů třetího ročníku oboru Zdravotnický záchranář reprezentovalo ZSF JU na soutěži Záchranáři 2013, která se v září konala v Rokytnici nad Jizerou. Z celkových patnácti studentských týmů, z nichž dva byly ze Slovenska, obsadili zástupci ZSF desáté místo. „V dané konkurenci to považujeme za velmi dobré umístění na to, že pro tři čtvrtiny týmu to byla první soutěž a nebyli jsme sehraní. Tato soutěž se nám moc líbila, byla tam velmi přátelská a kolegiální atmosféra,“ uvedla Kateřina Hamrová, s níž byli v týmu Danuše Jircová, Antonín Toman a Jan Křenek.

Při soutěži řešili řadu teoretických i praktických úkolů, například komunikaci s pacientem, alergickou reakci na včelí bodnutí, resuscitaci, pád z výšky či blast syndrom a další. Náročné pro ně bylo například prosadit, aby lékař na příjmové ambulanci přijal pacienta, kterého přivezli – takovou situaci z praxe vůbec neznají.

„Organizátoři nám vždy hned pověděli jejich hodnocení na stanovištích, což na mnoha soutěžích není. Přitom je to stěžejní důvod, proč soutěžit –  abychom se něco naučili a získali praxi alespoň takovýmto způsobem. Na tuto soutěž určitě pojedeme příští rok zase,“ dodala studentka.

Přiložené obrázky