Nacházíte se zde: Úvod > Aktuality > Projekt science ZOOM 2 pokračuje přednáškami pro pedagogy

Projekt science ZOOM 2 pokračuje přednáškami pro pedagogy

Novinka (17.12.2014)

Projekt science ZOOM 2 pokračuje přednáškami pro pedagogy

První část vzdělávacího programu zaměřeného na ochranu člověka za mimořádných událostí představila Integrovaný záchranný systém

První ze šestidílného cyklu přednášek organizovaných v rámci projektu Science ZOOM 2, díky němuž ZSF JU pořádá vzdělávací program zaměřený na ochranu člověka za mimořádných událostí, se představil ve středu 26. listopadu v budově U Výstaviště Integrovaný záchranný systém.

Lektorka RNDr. Helena Majzlíková seznámila 15 účastníků, a to především pedagogů ze základních, středních a vyšších odborných škol, s historií a vývojem IZS, činností složek IZS při mimořádných událostech, se systémem komunikace v IZS a s problematikou ochrany obyvatelstva.

Na závěr přednášky měli účastníci možnost získané vědomosti ověřit prostřednictvím kvízové hry, která vznikla pro tyto cíle v projektu a poslouží dále pedagogům ke vzdělávacím účelům na základních a středních školách. 

V prosinci se uskuteční ještě dvě přednášky z tohoto vzdělávacího programu pro pedagogy, a to obě ve středu 17. 12.: Radioaktivita, ionizující záření a zdroje ionizujícího záření (Mgr. R. Havránková, Ph.D.) a Účinky ionizujícího záření na tkáňové úrovni (Mgr. Z. F. Skalická, Ph.D.). 

Přiložené obrázky