Nacházíte se zde: Úvod > Aktuality > U příležitosti Světového dne porozumění autismu se bude na naší fakultě konat odborná konference

U příležitosti Světového dne porozumění autismu se bude na naší fakultě konat odborná konference

Plánovaná akce (2.4.2019)

U příležitosti Světového dne porozumění autismu se bude na naší fakultě konat odborná konference

Život s autismem je tématem 1. ročníku odborné konference, která se na naší fakultě uskuteční v úterý 2. dubna od 9 hodin. Na tento termín totiž připadá Světový den porozumění autismu (kampaň "Light it up blue"). Cílem konference je seznámit veřejnost se situací rodin dětí s PAS (poruchami autistického spektra) v ČR a ukázat příklady dobré praxe. Vystoupí odborníci z oblasti zdravotnictví, vzdělávání i sociální práce a budou představeny výsledky zajímavých výzkumů.

Akci pořádá Zdravotně sociální fakulta JU s Auticentrem, o.p.s., pod záštitou ombudsmanky ČR Mgr. Anny Šabatové, Ph.D. „Téma Autismu je stále více rozebíráno v mediích, ale bohužel v praxi není vidět žádný výsledek, který by rodinám pomohl. Doufám, že konference odstartuje větší spolupráci napříč republikou, abychom co nejvíce pomohli rodinám, kteří mají doma dítě nebo dospělého s PAS,“ říká za organizátory Mgr. Ingrid Baloun z Ústavu laboratorní diagnostiky a veřejného zdraví ZSF JU.

Konference se koná v přednáškovém sále E budovy Vltava/Uran ZSF JU a je pro všechny účastníky bez poplatku. Pořadatelé prosí o registraci na email: ingrid.baloun@gmail.com. Zatím mají přihlášeno přes sto účastníků z celé České republiky a ze Slovenska. „Konference má obrovský ohlas, který jsem ani nečekala. Velmi mě těší zájem všech,“ říká Mgr. Ingrid Baloun. Program (viz příloha) bude podrobně zveřejněn i na facebookových stránkách Auticentra a ZSF JU a rozeslán všem registrovaným účastníkům.

Přiložené obrázky

Přiložené soubory