Nacházíte se zde: Úvod > Aktuality > V Rožmberku nad Vltavou začaly zápisy „s nadhledem“

V Rožmberku nad Vltavou začaly zápisy „s nadhledem“

Plánovaná akce (31.8.2015 - 12.9.2015)

V Rožmberku nad Vltavou začaly zápisy „s nadhledem“

Rady, jak zahájit vysokoškolské studium, obsahuje srpnové číslo JOURNALU JU a také speciální průvodce vydávaný ZSF JU

Po dobrých zkušenostech z předchozích ročníků se letos opět konají netradiční zápisy studentů prvních ročníků bakalářských studijních oborů, prezenční formy studia na ZSF JU. Nováčci se při třídenním soustředění v Rožmberku nad Vltavou setkávají s vyučujícími i s kolegy z vyšších ročníků. Díky tomu si udělají komplexní představu o tom, co je na fakultě čeká.

Na ubytovně České pošty, kterou si fakulta za tímto účelem pronajímá, by se od 31. srpna do 12. září mělo vystřídat více než pět set prváků. Ti, kteří jdou do dalších forem studia, se ještě zapisují přímo na fakultě v Českých Budějovicích. Neformální nástup do bakalářských oborů obnáší nejen přednášky v učebně, ale i seznamovací hry venku – v krásném prostředí poblíž hradu, díky čemuž mohou pojmout začátek studia „s nadhledem“, což se hodí. „V průběhu soustředění se koná administrativní zápis ke studiu, seznámení se zástupcem vedení fakulty a ročníkovým vyučujícím, se studenty, studijními záležitostmi i podmínkami výuky cizích jazyků na ZSF. Nebudou chybět ani informace o fakultě, praxi a mimoškolních aktivitách,“ upřesnila vedoucí studijního oddělení ZSF JU Mgr. Květa Polenová.

Smysluplnost této koncepce potvrdila například studentka druhého ročníku Jessica Pokorná, která ani chvíli neváhala, když ji ve škole oslovili s nabídkou přijet do Rožmberku na zápis svých budoucích kolegů v oboru Rehabilitační-psychosociální péče o postižené děti, dospělé a seniory. „Sama jsem se tohoto zápisu účastnila loni a ověřila jsem si, jak je kamarádské setkání se staršími studenty pro budoucí prváky důležité. Pomáhá jim zorientovat se v tom, co je na fakultě i mimo ni čeká. Představím jim náš obor a také možnosti uplatnění absolventů. Tím spíš, že mám tuto práci v rodině, takže už jsem získala i řadu zkušeností z praxe,“ uvedla.

Tato netradiční forma zápisů je v rámci Jihočeské univerzity jedinečná, což má své opodstatnění. „Profese, pro něž na naší fakultě připravujeme specialisty, jsou založené na týmové práci. Sám nikdo ve zdravotnických ani sociálních oborech nic nezmůže. Toto je první šance, jak si zvyknout na kolektiv, vzájemně se poznat a vytvořit partu, která bude dál spolupracovat,“ vysvětlila proděkanka pro studijní a sociální záležitosti ZSF Mgr. Ivana Chloubová.

Rady, jak správně vykročit na cestě k úspěšnému vysokoškolskému studiu, obsahuje speciální vydání JOURNALU Jihočeské univerzity, které vyšlo letos v srpnu. První kapitola s názvem Připravte se na prvák a podtitulkem Nebojte se chodit na studijní obsahuje právě řadu zkušeností ze studijního oddělení ZSF JU. Podrobný průvodce studiem vychází rovněž na ZSF JU pod názvem Ahoj študáku v prváku, a to již devátým rokem. Má čtyřicet stran a přináší užitečné a praktické informace a rady, které usnadňují vstup do prvního ročníku i další pobyt ve škole.