Nacházíte se zde: Úvod > Aktuality > Vedení fakulty rozvíjí spolupráci s Technickou vysokou školou v dolnobavorském Deggendorfu

Vedení fakulty rozvíjí spolupráci s Technickou vysokou školou v dolnobavorském Deggendorfu

Novinka (12.8.2015)

Vedení fakulty rozvíjí spolupráci s Technickou vysokou školou v dolnobavorském Deggendorfu

ZSF JU a TH Deggendorf společně připraví double degree magisterský program a projekt přeshraniční spolupráce

Na základě pozvání vicepresidenta Technické vysoké školy (TH) v dolnobavorském městě Deggendorf prof. Dr. Horsta Kunhardta navštívili 5. srpna představitelé ZSF JU  kampus Deggendorfu. O budoucí spolupráci tam za fakultu jednali děkanka fakulty prof. PhDr. Valérie Tóthová, Ph.D., proděkanka pro vědu a výzkum doc. Mgr. et Mgr. Jitka Vacková, Ph.D., a proděkan pro zahraniční vztahy doc. RNDr. Miroslav Šíp, DrSc. Za německou stranu se zúčastnili president Technische Hochschule Deggendorf prof. Dr. Peter Sperber, vicepresident pro zdravotnické vědy prof. Dr. Horst Kunhardt a další význační představitelé TH Deggendorf.

Prof. Kunhardt v úvodu seznámil hosty podrobně s TH Deggendorf, s nabízenými obory studia i s budoucími plány. Jedním ze směrů budoucího vývoje je zdravotnictví, které bude soustředěno v Evropském kampusu ve Pfarrkirchenu. Poté následovala prezentace ZSF JU současně s možnými oblastmi spolupráce. 

Jak informoval doc. Šíp, jednání mělo dva významné závěry:
1. Bylo dohodnuto, že ZSF JU a TH Deggendorf společně připraví double degree magisterský program Advanced nursing practice, který bude studentům nabízet výuku v angličtině na pracovištích v ČR a v Bavorsku.
2. Obě instituce společně připraví projekt přeshraniční spolupráce.

Další pracovní schůzka se bude 17. září konat v Českých Budějovicích.

Přiložené obrázky