Nacházíte se zde: Úvod > Aktuality > Zdravý den při akci Vítání prváků byl pozvánkou do Centra prevence

Zdravý den při akci Vítání prváků byl pozvánkou do Centra prevence

Plánovaná akce (6.10.2014 - 8.10.2014)

Zdravý den při akci Vítání prváků byl pozvánkou do Centra prevence

Vítání prváků od 6. do 12. října představuje výhody Českých Budějovic pro vysokoškoláky

V pondělí 6. října odstartoval týdenní festival Vítání prváků, který až do 12. října představuje České Budějovice jako ideální místo pro vysokoškolské studium. Cílem je zasvětit nováčky do života ve škole i ve městě, dát jim spoustu cenných rad a pobavit je, aby jim akademický rok začal s plnou parádou. Vstup na všechny akce je zdarma.

Zdravotně sociální fakulta se do této akce zapojila nejen pasivní účastí při různých akcích, ale také aktivně: Ve středu 8. 10. se v kampusu Jihočeské univerzity konal od 10 do 16 hodin Zdravý den, jehož program naplnily ukázkové lekce různých sportovních a tanečních kurzů a ve stáncích bylo možné ochutnat zdravé jídlo pro sportující nebo vegetariánskou a veganskou stravu. ZSF JU tam měla zastoupení díky Centru prevence civilizačních chorob, které nabídlo různá měření a poradny související se zdravým životním stylem, tedy i s pohybem a správnou výživou. Byl o ně zájem, studenti využili i možnosti nechat si změřit tlak, cholesterol či podíl tuku v těle. Pro ZSF to byla významná možnost pozvat účastníky do přestěhovaného a rozšířeného Centra prevence civilizačních chorob, které nově sídlí na na adrese Nerudova 53a, České Budějovice. Nabízí služby ve větším rozsahu než dosud, prolínají se v něm tři části: poradna pro zdravotní edukaci, výživové a pohybové poradenství.

Celý program Vítání prváků je na webových stránkách akce, jejíž součástí je například OrientAKČNÍ Express, což je akční běh za poznáním města, pro zkušenější bude na programu Tour de pub. Nechybějí ani koncerty nejlepších kapel z Budějovic a okolí, divadla, výstavy, přednášky a literární čtení. Organizátoři upozorňují například na akce nazvané UV Silent disco, Recykliteratura, Konec prokrastinace, pohyb slibují taneční maraton, divadelní a taneční workshopy atd.

"Vítání prváků je týdenní festival pro tebe a tvoji partu, která možná ještě není, ale díky Vítání rozhodně vznikne. Chceme ti ukázat, že město, kde budeš trávit svá studentská léta, je prostě super. Zjistíš, kde jsou ty nejlepší párty, dojdeš si na nejlepší pivo, poznáš super holky i kluky. Všechny vstupy jsou zdarma," pozvali organizátoři ze SUDu - studentského univerzitního divadla v Českých Budějovicích.

Prváci mohou využít i různých slev v kamenných i internetových obchodech, které souvisejí jak se studiem, tak i s relaxem a kondicí. 

Přiložené obrázky