Nacházíte se zde: Úvod > Aktuality > Zdravotně sociální fakulta JU jedná o projektu Senior Resort v Číně

Zdravotně sociální fakulta JU jedná o projektu Senior Resort v Číně

Novinka (28.7.2015)

Zdravotně sociální fakulta JU jedná o projektu Senior Resort v Číně

Děkanka ZSF JU podepsala smlouvu o spolupráci s Česko-Středoasijskou smíšenou obchodní komorou

Odborníci ze Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity mají šanci se podílet na vytváření sítě center péče o seniory, která vyrostou ve městě Kunming v provincii Yunnan na jihu Číny. Děkanka fakulty nedávno podepsala smlouvu o spolupráci s Česko-Středoasijskou smíšenou obchodní komorou, která pomáhá rozvoji hospodářských styků a obchodní spolupráce mezi českými a zahraničními podnikatelskými subjekty.

Komora si fakultu vybrala z toho důvodu, že do projektu vnese vysokou odbornou úroveň a zapojením vědeckých pracovníků fakulty bude nositelem odborných studií a projektů připravovaných jednotlivým klientům takzvaně na míru. ZSF JU má totiž v tomto oboru bohaté zkušenosti vyplývající z její bezmála pětadvacetileté historie. Studijní obory zaměřené na péči o staré lidi nabízí fakulta již od doby, kdy vznikla. Vyučující i studenti pravidelně docházejí do domovů pro seniory, mnozí z absolventů tam pracují a někteří z nich tato zařízení dokonce řídí. Díky tomu má fakulta dostatek informací o tom, jaké služby je třeba zajistit pro důstojné stáří, co se osvědčuje a jak vhodně pečovat o stárnoucího člověka po fyzické i psychické stránce. „Stárnutí populace je mezinárodní téma, v němž se mohou různé národy vhodně inspirovat. V Číně nabývá tento problém velkých rozměrů i kvůli tomu, že až do loňského roku zde po tři desetiletí platila politika jednoho dítěte, takže péče o rodiče ve stáří je tam pro potomky obtížnější než v zemích, kde žijí početnější rodiny,“ říká děkanka ZSF JU prof. PhDr. Valérie Tóthová, Ph.D.

Obsahem projektu nazvaného Senior Resort je jednak kompletní dodávka a realizace včetně provozování zařízení péče o seniory s využitím nejmodernějších mezinárodních standardů  v Číně, a také vzdělávání  čínských specialistů v oboru péče o seniory. Více informací je na webových stránkách ČSOK.