Nacházíte se zde: Úvod > Aktuality > V celostátní soutěži Fakulta roku překonala ZSF svůj loňský úspěch

V celostátní soutěži Fakulta roku překonala ZSF svůj loňský úspěch

Novinka (26.2.2014)

V celostátní soutěži Fakulta roku překonala ZSF svůj loňský úspěch

Zdravotně sociální fakulta JU získala druhé místo v kategorii Zdravotnictví – veřejné i soukromé

Ve třetím ročníku celostátní ankety Fakulta roku si Zdravotně sociální fakulta JU polepšila: v kategorii Zdravotnictví – veřejné i soukromé obsadila druhé místo hned za Ústavem zdravotnických studií TUL v Liberci. Loni byla ZSF v anketě třetí a už tohoto umístění si velmi považovala. Postup o příčku výš děkanku prof. PhDr. Valérii Tóthovou, Ph.D., velmi potěšil hlavně proto, že v soutěži hlasují studenti a absolventi. Dávají tím vodítko maturantům, kterou školu by si mohli zvolit pro své další studium.

„Pro středoškoláky je výborné, když se můžou podívat, jak daná škola funguje pohledem studenta. V naší anketě jsou například otázky, jak hodnotí student výuku, jak na něj působí vyučující, zda jsou ve škole zajímavé předměty i jaká panuje na fakultě atmosféra,“ upřesnila za organizátory Markéta Šestáková, členka České studentské unie (ČeSU) a také delegátka studentské komory Rady vysokých škol. Ocenění předala ve středu na děkanátu a upřesnila, že celkem v anketě hlasovalo přes osm tisíc lidí. Z Jihočeské univerzity byla nejúspěšnější Teologická fakulta, hodně bodů dostaly také fakulty Zemědělská a Ekonomická a Přírodovědecká. Na Zdravotně sociální fakultě, která ve výsledku získala 74,5 bodu, ji zaujala pestrá nabídka oborů a kombinace zdravotního i sociálního zaměření. Za velkou výhodu považuje dobrou uplatnitelnost absolventů a jejich potřebnost ve společnosti.

Organizátorem této soutěže je Česká studentská unie, největší studentská síť v České republice. Hlasování začalo 4. listopadu 2013 a skončilo 14. ledna 2014. Čtvrtý ročník organizátoři připravují opět na přelomu roku. Cílem je poskytnout anonymní, ale férovou zpětnou vazbu od studentů i absolventů své škole. Jde o průzkum mezi studenty a absolventy vysokých škol v České republice, jak se jim na jejich fakultě studuje nebo studovalo. Impulzem ke vzniku projektu FakultaRoku.cz byly pro Českou studentskou unii (ČeSU)  žebříčky českých médií, které srovnávají různé fakulty vysokých škol v ČR podle řady kritérií. Podstatné kritérium, které všem těmto žebříčkům chybí, je však pohled studenta na svoji školu či fakultu. Ten je podle ČeSU zásadní a vypovídá o kvalitě školy víc než například citace v odborných časopisech či počet zahraničních studentů. Posouzení kvality školy z pohledu studentů je i kritérium, podle kterého by se měli řídit budoucí vysokoškoláci, nyní studenti středních škol. Těm chce projekt pomoci v jejich rozhodování, na jakou fakultu či školu se přihlásit.

Přiložené obrázky