Nacházíte se zde: Úvod > Aktuality > Zemřel ing. Jan Singer

Zemřel ing. Jan Singer

Novinka (23.5.2015)

Zemřel ing. Jan Singer

Zdravotně sociální fakulta JU ztratila významného odborníka, pedagoga a hlavně dobrého člověka

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že v pátek 22. května nás opustil náš kolega, přítel a učitel pan Ing. Jan Singer, CSc. Zdravotně sociální fakulta JU v něm ztrácí významného odborníka, pedagoga a hlavně dobrého člověka.

Ing. Singer vystudoval jadernou chemii na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze pod vedením světoznámého odborníka, prof. Františka Běhounka.  Následně se věnoval  výzkumu, jehož výsledky shrnul do své kandidátské disertace. Jakožto přední odborník na osobní dozimetrii nastoupil do praxe na jaderných elektrárnách, nejprve v Dukovanech a následovně na Temelíně.

Na Jihočeské univerzitě na Zdravotně sociální fakultě působil od roku 2003 jako vysokoškolský pedagog.  Předával studentům nejenom teoretické základy, ale i své rozsáhlé zkušenosti z praxe. Na Zdravotně sociální fakultě vybudoval laboratoř dozimetrie, kde se věnoval se svými studenty výzkumu, jehož výsledky jsou publikovány ve vědeckých časopisech.

Kromě toho, že byl odborníkem na svém místě, byl pan Ing. Jan Singer, CSc., především dobrým člověkem se smyslem pro humor a takovým zůstane i v našich vzpomínkách.  

Přiložené obrázky