Nacházíte se zde: Úvod > Aktuality > ZSF dostala velký prostor v celostátním vydání Mladé fronty DNES

ZSF dostala velký prostor v celostátním vydání Mladé fronty DNES

Novinka (7.10.2014)

ZSF dostala velký prostor v celostátním vydání Mladé fronty DNES

Rozhovor s proděkankou Ivanou Chloubovou obsahuje rady pro prváky i argumenty, proč sestry potřebují vysokoškolské vzdělání

Prváci, nebojte se cokoli říct, žádný názor není špatný. Pod tímto titulkem uveřejnila MF DNES v úterý 7. října 2014 rozhovor s proděkankou ZSF JU Mgr. Ivanou Chloubovou, který je součástí celostátní přílohy Průvodce vysokoškoláka. Článek obsahuje i základní informace o fakultě, což je velmi výhodné, protože MF Dnes je v České republice nejčtenějším seriózním deníkem a toto je šance oslovit velké množství lidí v celé zemi. Podstatou rozhovoru jsou rady, jak udělat na vysoké škole dobrý první dojem, jak se nenechat vystrašit množstvím literatury nutné pro úspěšné studium, ale i vysvětlení, proč ZSF pořádá netradiční zápisy prváků mimo budovu školy, tedy v Rožmberku nad Vltavou. 

Rozhovor je zároveň významným příspěvkem do aktuální debaty, zda zdravotní sestra skutečně potřebuje vysokoškolské vzdělání. "Argumentů, proč ano, je mnoho. Když mluvíme o prvácích, mám jednu z odpovědí: sociální zralost dnešních maturantů je nižší než dřív. Celá společnost se posunula: nová generace odkládá závazky typu svatba a rodina, víc času potřebuje k přípravě na profesi. Zvlášť tak náročnou, jako je kontakt s lidmi, kteří řeší své zdraví, tedy to nejcennější, co mají. Aby to sestry zvládly, musí nastudovat mimo jiné i psychologii a etiku, nasbírat zkušenosti jak profesní, tak osobní. Vysoká škola jim dá mimo jiné i čas dospět a získat vyšší sebevědomí," říká pro MF DNES proděkanka pro studijní a sociální záležitosti ZSF JU Mgr. Ivana Chloubová. 

Celý článek je v příloze.

Přiložené obrázky

Přiložené soubory