Nacházíte se zde: Úvod > Budoucí prváci absolvují netradiční zápis v Rožmberku nad Vltavou

Budoucí prváci absolvují netradiční zápis v Rožmberku nad Vltavou

Plánovaná akce (31.8.2016)

Budoucí prváci absolvují netradiční zápis v Rožmberku nad Vltavou

Cílem třídenního soustředění je dát nováčkům neformálně a v příjemném prostředí všechny potřebné informace, které jim usnadní nástup do školy

V Rožmberku nad Vltavou se od středy 31. srpna do soboty 10. září konají zápisy studentů prvních ročníků bakalářských studijních oborů, prezenční formy studia na ZSF JU. Pro každý obor je připraveno třídenní soustředění. Nováčci se setkávají s pedagogy i s kolegy z vyšších ročníků a navštíví je děkanka fakulty prof. PhDr. Valérie Tóthová, Ph.D. Kromě vlastního administrativního zápisu se dozvědí podrobnosti o průběhu studia, seznámí se s podmínkami výuky cizích jazyků a nechybějí ani informace o fakultě, praxi a mimoškolních aktivitách. Zároveň se tam spolužáci poznají mezi sebou, což dá šanci vytvořit dobrý tým – právě schopnost spolupracovat a pomáhat si navzájem je totiž pro profese vyučované na ZSF JU nezbytným předpokladem.  

Pro nastupující prváky to je první kontakt s ročníkovými vyučujícími či s garanty praxí jednotlivých oborů. Díky tomu si udělají komplexní představu o tom, co je na fakultě čeká. To je hlavní cíl této akce: dát nováčkům ještě předtím, než začne akademický rok v běžném rytmu, souhrnně a příjemnou formou informace o všem, co potřebují a co jim usnadní nástup do školy.

Neformální nástup do bakalářských oborů obnáší nejen přednášky v učebně, ale i seznamovací hry venku, a to v krásném prostředí poblíž hradu. Tato netradiční forma zápisů je v rámci Jihočeské univerzity jedinečná, což má své opodstatnění. „Profese, pro něž na naší fakultě připravujeme specialisty, jsou založené na týmové práci. Sám nikdo ve zdravotnických ani sociálních oborech nic nezmůže. Toto je první šance, jak si zvyknout na kolektiv, vzájemně se poznat a vytvořit partu, která bude dál spolupracovat,“ vysvětlila proděkanka pro studijní a sociální záležitosti ZSF Mgr. Ivana Chloubová.

Na ubytovně České pošty, kterou si fakulta za tímto účelem pronajímá, by se v každém turnusu mělo sejít zhruba 90 prváků. Ti, kteří jdou do dalších forem studia, se ještě zapisují přímo na fakultě v Českých Budějovicích.

Přiložené obrázky