Nacházíte se zde: Úvod > Burza filantropie v Českých Budějovicích měla v porotě i zástupkyni Zdravotně sociální fakulty JU

Burza filantropie v Českých Budějovicích měla v porotě i zástupkyni Zdravotně sociální fakulty JU

Novinka (25.10.2017)

Burza filantropie v Českých Budějovicích měla v porotě i zástupkyni Zdravotně sociální fakulty JU

Ředitelka Ústavu fyzioterapie a vybraných medicínských oborů ZSF JU Mgr. Petra Zimmelová, Ph.D., byla členkou poroty Burzy filantropie, jejíž první ostrá verze se konala ve středu v Českých Budějovicích. Ve velkém finále prezentovali svůj projekt zástupci čtyř nestátních neziskových organizací a ucházeli se o přízeň donátorů, díky níž měli šanci získat pro svůj záměr finanční či jinou podporu. Dr. Zimmelová přijala pozvání organizátora Burzy filantropie, jímž je Dialog CB, který ji oslovil proto, že se ve sféře neziskových organizací pohybuje již poměrně dlouho, je členkou sociální komise na českobudějovické radnici a má i osobní zkušenosti s dobrovolnictvím. Také na fakultě je v úzkém kontaktu s řadou neziskových organizací a je přesvědčena, že tato akce je výbornou inspirací i pro studenty a absolventy – zejména ty, kteří studují sociální obory. Beru to jako obrovskou příležitost, protože tato oblast se významně proměňuje a toto je jeden ze způsobů, jak představit propojení podnikatelské i akademické sféry s neziskovou. Musíme si uvědomit, že dotace nikdy nebudou stačit na pokrytí potřeb všeho, co si neziskové organizace naplánují. Toto je způsob, jak peníze, které v současné hospodářské situaci někomu zbývají, využít na velmi smysluplné projekty,“ vysvětlila.

Účastníci vyslechli čtyři prezentace a mohli se pak ještě na leccos doptat, což byla i příležitost pro dr. Zimmelovou – díky svým zkušenostem totiž dokáže poradit, jak nejlépe a nejpůsobivěji představit svůj záměr, což je v dnešní době zvláště pro neziskové organizace mimořádně důležité. Navíc má dobrý přehled o tom, co naše město nejvíc potřebuje, případně které služby se zde překrývají. Do finále se dostaly tyto prezentace: Podpořme rozvoj hospicové péče na Českobudějovicku (Hospic sv. Neumana), Ať neprší do chaloupek (Salesiánské středisko mládeže), Kapela Koníček – budeme hrát pro lidi a Poradna pro lidi (Amálka - poradna pro oddlužení a pomoc občanům v tísni).

Přiložené obrázky