Nacházíte se zde: Úvod > Centrum fyzioterapie navštívily děti ze školky: učily se správnému držení těla i to, jak si dobře umýt ruce

Centrum fyzioterapie navštívily děti ze školky: učily se správnému držení těla i to, jak si dobře umýt ruce

Novinka (9.3.2020)

Centrum fyzioterapie navštívily děti ze školky: učily se správnému držení těla i to, jak si dobře umýt ruce

Děti z mateřské školky v ulici Fr. Ondříčka navštívily minulý týden Centrum fyzioterapie, kde si prohlédly pomůcky a naučily se několik cviků pro správné držení těla. Pozvala je sem fyzioterapeutka Mgr. Jana Jarošová, jejíž dcera do této školky chodí – věděla tedy, že děti nedávno probíraly, jak vypadá lidské tělo. Naše Centrum fyzioterapie je velmi dobře vybavené a má co nabídnout jak odborníkům, tak laikům. Samozřejmě velmi atraktivní a názornou pomůckou je kostra člověka, která děti velmi zaujala. Mgr. Jarošová jim vysvětlila, jak mají správně sedět a stát a ukázala jim cviky vhodné pro jejich věk.

Vzhledem k aktuálnosti tématu šíření koronaviru pak obohatila setkání ještě o instruktáž, jak si správně umýt ruce. Výborně k tomu přispěla UV lampa, která názorně ukazuje, kde se kůže dostala do kontaktu s dezinfekčním roztokem. Díky tomu si děti ověřily, že je třeba mýt si ruce opravdu důkladně a věnovat tomu potřebný čas – i při mytí mýdlem potřebují mít zafixované stereotypy, při nichž se zaměří nejen na dlaně, ale také na hřbety rukou, palce a oblasti mezi prsty. Tento postup si děti několikrát vyzkoušely. „Přišly jsme sem v rámci dopolední vycházky na pozvání paní Jarošové a jsme nadšené. Téma lidského těla, které jsme nedávno s dětmi probíraly, se krásně propojilo s aktuálním důrazem na správnou hygienu. Děti se u vás dozvěděly vše potřebné formou, která je pro ně pochopitelná, protože byly zapojované do akce. Teprve když si to člověk vyzkouší na vlastní kůži, může si to zapamatovat,“ shrnuly své dojmy učitelky Silvie Bláhová a Eleonora Ročovská.

Přiložené obrázky