Nacházíte se zde: Úvod > Centrum fyzioterapie ZSF JU získalo nové přístroje a je rozšířené o novou učebnu s lehátky a závěsným systémem Redcord

Centrum fyzioterapie ZSF JU získalo nové přístroje a je rozšířené o novou učebnu s lehátky a závěsným systémem Redcord

Novinka (10.1.2020)

Centrum fyzioterapie ZSF JU získalo nové přístroje a je rozšířené o novou učebnu s lehátky a závěsným systémem Redcord

Centrum fyzioterapie ZSF JU je v novém roce opět v plném provozu. Navíc je rozšířené o novou učebnu vybavenou tak, aby odpovídala současným trendům ve výuce fyzioterapie. Slouží praktické výuce pro studenty Fyzioterapie a také veřejnosti. Centrum nově obohatilo sedm fyzioterapeutických lehátek a jedno nadstandardně široké lehátko pro cvičení dle Vojtovy metody. V nové učebně přibyl závěsný systém Redcord Workstation Professional, který umožňuje cvičit v odlehčení s vlastní tělesnou hmotností. Redcord zařízení nabízí řadu variant tréninku: jak při skupinovém cvičení (v našem případě maximálně pětičlenné skupiny), tak individuálně v rámci využití propracované metody Neurac. „Je vhodný pro chronické bolestivé stavy, ale také pro kondiční trénink a zlepšení výkonu sportovců,“ uvedla Mgr. Jana Jarošová. S kolegyní Mgr. Martinou Hartmanovu absolvovaly první části školení Neurac metody. Je to významné obohacení výuky i služeb centra o atraktivní typ cvičení, který je hodně oblíbený v zahraničí. Naši stážisté z oboru Fyzioterapie se s tímto původně norským konceptem měli možnost seznámit například během studia na univerzitě v litevské Klaipedě. V nabídce služeb jej poskytuje krajská nemocnice a také rehabilitační centrum v Borovanech.

V nové učebně je plánována jak výuka fyzioterapeutů, tak vedení skupinových lekcí či kruhových tréninků pro zaměstnance a veřejnost. Zakoupené přístroje mohou být využité i pro výzkum v rámci bakalářských prací. Patří k nim i nový dynamometr, analogový přístroj pro měření svalové síly stisku ruky. Pro výuku vyšetřovacích metod jsou samozřejmostí goniometry a neurologická kladívka. Dále byl zakoupen posturomed (balanční plošina pro stabilizační cvičení), oscilační tyče Bioswing, gymnastické míče, blackrolly pro fasciální techniky, kettlebelly, činky a posilovací gumy pro skupinová cvičení a také Flowin, skluzná deska pro balanční a stabilizační trénink.

O nabídce a rozvrhu skupinových lekcí vás budeme informovat. Na vyšetření lékařem či individuální fyzioterapii se můžete objednat na čísle 389 037 844, případně e-mailem  centrumfyzioterapie@zsf.jcu.cz. Další podrobnosti viz odkaz pod zprávou.

Provozní doba:

Pondělí   7.00 – 15.30

Úterý      7.00 – 15.30

Středa     7.00 – 16.30

Čtvrtek   7.00 – 15.30

Pátek      7.00 – 14.30