Nacházíte se zde: Úvod > Centrum prevence civilizačních chorob se v září zapojí do pochodu Novohradskem

Centrum prevence civilizačních chorob se v září zapojí do pochodu Novohradskem

Plánovaná akce (15.9.2018)

Centrum prevence civilizačních chorob se v září zapojí do pochodu Novohradskem

Už čtvrtý ročník přátelského pochodu Nordic Walking pod názvem Branou do Novohradských hor se koná opět za účasti Centra prevence civilizačních chorob ZSF JU, a to v sobotu 15. září v Rychnově u Nových Hradů. Odtud účastníci se severskými holemi vyrazí ve 13.30 na zhruba pětikilometrový pochod směrem na Hartůnkov. Před pochodem je lektoři vyškolí, jak hole správně používat, na trase budou připravena různá stanoviště s „kvízem o zdraví“ a nebude chybět tombola. V 15:30 představí českobudějovické Mamma HELP centrum možnosti prevence rakoviny prsu a informace o léčbě, zaměří se hlavně na výuku samovyšetření na modelu. Tento ročník Pochodu zdraví se koná zejména na podporu nemocných s rakovinou prsu. „Růžovým oblečením nebo doplňky podpoříme nastávající měsíc říjen, který je měsícem boje proti rakovině prsu,“ uvádějí organizátoři.

Centrum prevence civilizačních chorob ZSF JU nabídne kromě zdravotního poradenství také měření krevního tlaku, tepové frekvence, glykémie, cholesterolu, BMI a měření Bodystatem.

Pořadateli jsou Komunitní škola v Benešově nad Černou a sdružení Novohradská renesance. U zrodu této akce stojí bývalá studentka studijního programu Ošetřovatelství ZSF JU Michaela Šuplerová. Tato absolventka ZSF JU pracuje nyní na Novohradsku jako zdravotní sestra a všimla si, jak je tato oblast z hlediska prevence zanedbaná. Proto hned při přípravě prvního ročníku této akce oslovila Centrum prevence civilizačních chorob s představou, že by tam mohlo zdravotní edukací hodně pomoci. Výhodné je, že díky tomu centrum své aktivity představuje v dosud nepokrytém území a motivuje obyvatele Novohradska k návštěvě při jejich cestách do Českých Budějovic, kde mohou služeb centra prevence využít v plném rozsahu.

Přiložené obrázky

Přiložené soubory