Nacházíte se zde: Úvod > Centrum prevence nabízí zdarma úpravu životosprávy lidem, kterých se týká onemocnění srdce a cév

Centrum prevence nabízí zdarma úpravu životosprávy lidem, kterých se týká onemocnění srdce a cév

Novinka (2.11.2017)

Centrum prevence nabízí zdarma úpravu životosprávy lidem, kterých se týká onemocnění srdce a cév

Centrum prevence civilizačních chorob ZSF JU otvírá další kurz určený lidem, kteří už mají nějakou zkušenost s nemocemi srdce a cév, popřípadě se snaží jim předejít úpravou životosprávy. Odborné poradenství je zdarma a není pouze jednorázové, nýbrž systematické, což je velká výhoda. Počet míst je omezený – skupina, která se setkává vždy v úterý od 14.30 hodin, má maximální počet 12 osob, aby bylo dost času s každým účastníkem pracovat a poskytnout mu vše potřebné. Pokud má ovšem někdo zájem o individuální poradenství v čase, který mu vyhovuje více, je možné se v centru také domluvit a docházet tam samostatně.

První kurz se konal letos na jaře a díky projektu Intervenční postupy v preventivní kardiologii ho mohou odborníci z Institutu aplikovaných zdravotně sociálních věd – pracoviště praxe ZSF JU zopakovat i nyní. Je vhodný pro lidi, kteří mají hraniční hodnoty cukru, cholesterolu, krevního tlaku či nadváhu nebo obezitu, a také pro lidi, kteří se již léčí pro nemoci srdce a cév. Součástí je výživové poradenství, zdravotní tělovýchova a předávání znalostí, které jsou zapotřebí k udržení zdravého životního stylu při léčbě nemocí srdce a cév. Kurz začíná vždy rozhovorem a rozborem rizikových faktorů vzniku kardiovaskulárních onemocnění, každý účastník v úvodu i průběžně prochází měřením základních zdravotních hodnot tak, aby mohl od odborníků získat informace „na míru“ – a navíc aby dokázal a byl motivován ve správné životosprávě pokračovat i po skončení kurzu, v jehož závěru se měření zdravotních hodnot ještě zopakují. Součástí je rovněž zhodnocení stavu lékařem (internistou) na počátku programu i na jeho konci. Kurz je založený na spolupráci odbornic z Centra prevence civilizačních chorob ZSF JU, které díky tomu, že vyučují studenty, mají přístup k nejnovějším poznatkům a zkušenostem v oboru. Klientům se také věnují další specialisté: výživový poradce, nutriční terapeutka a fyzioterapeut.

Objednat se lze v Centru prevence civilizačních chorob, Nerudova 53a, 370 04 České Budějovice, tel.: +420 38 903 7840 (ÚT, ČT 14:00 – 17:00). Podrobněji viz odkaz pod touto zprávou.