Nacházíte se zde: Úvod > Červen bude patřit mezinárodní cyklistické soutěži pro univerzity z celého světa. Každý kilometr se počítá. Prosíme zaměstnance i studenty: Zapojte se!

Červen bude patřit mezinárodní cyklistické soutěži pro univerzity z celého světa. Každý kilometr se počítá. Prosíme zaměstnance i studenty: Zapojte se!

Plánovaná akce (1.6.2021)

Červen bude patřit mezinárodní cyklistické soutěži pro univerzity z celého světa. Každý kilometr se počítá. Prosíme zaměstnance i studenty: Zapojte se!

Již za týden začne Academic Bicycle Challenge – mezinárodní cyklistická soutěž pro univerzity z celého světa, do níž se zapojuje i Jihočeská univerzita. Tato výzva trvá po celý červen a pomůže zvýšit prestiž JU v zahraničí. Podpoří zdravý životní styl a zvláště v této době je výbornou šancí, jak se zbavit stresu nahromaděného v předchozím náročném období. Pro mnoho zaměstnanců, studentů i spolupracovníků naší fakulty není pravidelná jízda na kole do práce či na výlety ničím neobvyklým, proto organizátoři prosí každého z nich, aby se do této výzvy zapojil. Proces je snadný: je potřeba mít chytrý telefon a stáhnout si do něj aplikaci. Zaznamenávání cest, ať už do práce, nebo na výlety, nevyžaduje připojení k internetu. Je třeba se připojit pouze k nahrání zaznamenaného výletu na celkovou platformu (a do součtu kilometrů za JU). Tento proces proběhne automaticky při prvním připojení.

Všechny najeté kilometry se počítají a podpoří celkový výsledek univerzity, ať už budete na kole jezdit jen pro zábavu, z praktických důvodů, nebo kvůli kondici. „ABC výzvu bereme vážně a chceme ukázat světu, že Jihočeská univerzita je dobře fungující tým. Přidejte se k nám a podpořte Jihočeskou univerzitu!“ vyzývají organizátoři z rektorátu JU. České Budějovice jsou plné aktivních cyklistů, navíc tento způsob dopravy významně přispívá k ochraně životního prostředí a často šetří čas, zvláště v dopravní špičce. Univerzitní města berou ABC výzvu vážně, je to prestižní záležitost, proto nyní tolik záleží výsledku.

Po skončení výzvy bude korunován/a Grand Champion soutěže na základě nejvyššího počtu ujetých kilometrů. Bude odměněn a stane se historicky prvním cyklistickým Grand Champion za JU. Jihočeská univerzita se chystá ocenit také tři nejskvělejší zážitky. Sledujte proto sociální média (Facebook/Instagram) a posílejte fotky z Vašich cyklocest. Na Facebooku stačí vložit příspěvek na zeď stránky JU a na Instagramu ve své fotce označte JU. Tři nejskvělejší fotky také získají odměnu. 

Do výzvy je možné se za JU zapojit od začátku měsíce června i v jeho průběhu, aplikaci si můžete stáhnout kdykoliv.

Pravidla pro účast:

  • Účast se počítá od 1. 6. do 30. 6.2021.
  • Vaše průměrná rychlost by měla být pod 35 km/h a neměla by přesahovat 45 km/h v průběhu jízdy (elektrická kola se počítají, ale rychlost si musíte hlídat!).
  • Žádný jednotlivý výlet by neměl být delší než 100 km.
  • Kola všech typů jsou povolena.
  • Můžete jezdit, kdekoliv chcete. Není nutné jezdit jen v Českých Budějovicích, všechna místa jsou povolena.

Další podrobnosti, jak se zapojit, jsou v odkazu pod touto zprávou.