Nacházíte se zde: Úvod > Český rozhlas a televize DVTV odvysílaly rozhovory s prof. Bulavou a doc. Konečnou

Český rozhlas a televize DVTV odvysílaly rozhovory s prof. Bulavou a doc. Konečnou

Novinka (11.2.2020)

Český rozhlas a televize DVTV odvysílaly rozhovory s prof. Bulavou a doc. Konečnou

Hostem pořadu Zdravíčko, který pravidelně každé pondělí od 9 hodin vysílá Český rozhlas České Budějovice, byl 10. února prof. kardiochirurg MUDr. et Mgr. Alan Bulava, Ph.D., který učí i na Zdravotně sociální fakultě JU a je členem její vědecké rady. V Kardiocentru českobudějovické nemocnice je vedoucím lékařem arytmologie a kardiostimulace. Redaktorka Eva Kadlčáková se ho ptala na operaci, při níž implantoval prvnímu českému pacientovi nejmenší srdeční defibrilátor na světě. V rozhovoru se mluví i o tom, že srdeční selhání nelze vyléčit, ale lze ho velmi dobře podchytit, a také o prevenci: dbát na dostatek zdravého pohybu a nepodceňovat pravidelné cvičení.

Více zde:

https://budejovice.rozhlas.cz/srdecni-selhani-nelze-vylecit-ale-lze-velmi-dobre-podchytit-8146673

Moderátorka Daniela Drtinová z televize DVTV – Aktuálně.cz vedla rozhovor s doc. PhDr. Ing. Hanou Konečnou z Ústavu humanitních studií v pomáhajících profesích ZSF JU, která se dlouhodobě zabývá problematikou umělého oplodnění. Učí na naší fakultě, kterou v rozhovoru zmiňuje, a je členkou bioetické komise Rady Evropy. „Asistovaná reprodukce je záchranou, ale také se z ní stal byznys a nevím, kde bude mít hranice,“ upozorňuje psycholožka Konečná v rozhovoru, který DVTV odvysílala 10. února.

Více zde:

https://video.aktualne.cz/dvtv/konecna-z-deti-se-stalo-zbozi-v-e-shopu-z-darcovstvi-byznys/r~8ea95f904b3711ea858fac1f6b220ee8/

Přiložené obrázky