Nacházíte se zde: Úvod > Volejbalový marathon o putovní Pohár Jihočeské univerzity už zná své vítěze

Volejbalový marathon o putovní Pohár Jihočeské univerzity už zná své vítěze

Plánovaná akce (25.2.2016)

Volejbalový marathon o putovní Pohár Jihočeské univerzity už zná své vítěze

Iniciátorem a hlavním organizátorem byla opět Zdravotně sociální fakulta JU

Již popáté se od časného čtvrtečního rána až do pátečního odpoledne nonstop hrál v českobudějovické sportovní hale Volejbalový marathon o putovní Pohár Jihočeské univerzity. Utkalo se celkem 25 týmů z celé Jihočeské univerzity. U zrodu akce stála Zdravotně sociální fakulta JU, jejíž studenti (nyní už pedagogové) Lukáš Martinek a David Kimmer byli opět hlavními organizátory. "K zaměření naší fakulty se tato aktivita dobře hodí, protože inspiruje studenty k tomu, aby se hýbali. Při současném životním stylu je to velmi žádoucí," vysvětlila proděkanka ZSF JU Ivana Chloubová. 

Turnaj začal ve čtvrtek v 5:30 hodin a jeho délka vždy odpovídá letopočtu – letos tedy trval celkem 2016 minut. Doprovodný program zajistilo Centrum prevence civilizačních chorob ZSF JU, nechybělo měření zdravotních hodnot a výuka tapování. Některá družstva hrála ve vtipných převlecích, často inspirovaných studijními obory: letos si cenu za nejlepší kostýmy odnesl tým hrající pod názvem Želvy Ninja. Finálový souboj měl ryze sportovního ducha – napínavý souboj o první a druhé místo trval celkem 220 minut. První místo obsadilo družstvo se složitým jménem KKC Still – Pure Chill, v němž spojili síly studenti a studentky ze Zemědělské, Pedagogické a Ekonomické fakulty, nechyběla ani zástupkyně Zdravotně sociální fakulty Karolína Medová. Druhou příčku obsadilo družstvo Micinky a za ním skončily týmy No doubt a Šišouni.

Ceny vítězům předali v pátek odpoledne prorektorka JU pro zahraniční vztahy doc. Dr. Ing. Dagmar Škodová Parmová, proděkanka ZSF JU Mgr. Ivana Chloubová a kancléř JU Ing. Ivan Hájek. "Je to báječná aktivita iniciovaná studenty, kterou budeme podporovat i nadále, protože takové aktivy k univerzitě patří. Hrají zde smíšené týmy složené z hráčů různých fakult, což Jihočeskou univerzitu stmeluje a to je velmi cenné," uvedla prorektorka JU Dagmar Škodová Parmová, která by si přála, aby nejlepší hráči z turnaje reprezentovali JU i v obdobné soutěži univerzit.

Přiložené obrázky