Nacházíte se zde: Úvod > ZSF JU pro děti uspořádá příměstský tábor na téma Zdravotník na misi

ZSF JU pro děti uspořádá příměstský tábor na téma Zdravotník na misi

Plánovaná akce (9.7.2018)

ZSF JU pro děti uspořádá příměstský tábor na téma Zdravotník na misi

Život na ZSF JU se nezastaví ani o prázdninách: v první polovině července se bude konat Příměstský tábor, a to díky projektu Rozvoj JU – Kapacity pro VaV, který je spolufinancovaný Evropskou unií a státním rozpočtem České republiky. Tábor je určený dětem a na jeho přípravě pracuje celý tým Dětské univerzity JU, tj. studenti a lektoři z řad akademických pracovníků na ZSF JU. Přihlásilo se na něj 19 dětí, z nichž 12 pochází z navazujícího studia DUJU a některé z nich budou dokonce dojíždět z Milevska nebo Písku. Ostatní děti jsou z prvního ročníku DUJU.

Program volně navazuje na již získané vědomosti a dovednosti z prvního ročníku Dětské univerzity a představuje další obory, které lze na ZSF JU studovat. Jako externí lektoři budou spolupracovat absolventi ZSF JU Mgr. Jindřich Petřík a Bc. Jaroslav Duchoň, DiS. „Spoluprací s Elite Gym Lhenice se otevřela možnost koncipovat celý týden jako přípravu zdravotníka na misi a přinést dětem nejen vědomosti a dovednosti týkající se studijních oborů na ZSF JU, ale i nebývalé zážitky,“ uvedla koordinátorka DUJU na ZSF Mgr. Radka Šulistová, Ph.D.

Příměstský tábor se koná od 9. do 13. 7. 2018 v budově ZSF JU U Výstaviště (učebna V9) a v areálu vzdělávací instituce Elite Gym Lhenice

Název: Člověk, človíček potřebuje pomoc aneb Zdravotník na misi

První mise – pondělí – bude zaměřena na poskytování první pomoci a na nejčastější problémy, které musí zdravotník řešit v extrémních podmínkách na misích.

Druhá mise – úterý – když se člověk narodí, vlastně vyráží na celoživotní misi. Děti se v tento den budou seznamovat s péčí o novorozence a jeho výživou, dále rozdílem mezi výživou dětí a seniorů. Odpoledne půjdou navštívit seniory, pro které si připraví během dopoledne program.

Třetí mise – středa – pro zdravotníka na misi je důležité umět se bránit. Nejen na misi, ale i v běžném životě se může člověk dostat do situace, kdy je důležité umět se bránit. Tento den se budou děti seznamovat se základy sebeobrany.

Čtvrtá mise – čtvrtek – odjezd na misi do Elite Gym Lhenice, kde pod vedením zkušených lektorů, kteří se jako vojáci či zdravotníci účastní vojenských misí, zažijí jeden den, jak zachraňovat zraněné v těžko přístupných podmínkách.

Pátá mise – pátek – je zaměřena na problematiku ochrany obyvatelstva například při jaderném zamoření.

Přiložené obrázky