Nacházíte se zde: Úvod > Čtyřčlenná družstva tvořená studentkami ZSF JU vybojovala v sobotu v Táboře v soutěži Jihočeská sestřička druhé a třetí místo

Čtyřčlenná družstva tvořená studentkami ZSF JU vybojovala v sobotu v Táboře v soutěži Jihočeská sestřička druhé a třetí místo

Novinka (13.10.2019)

Čtyřčlenná družstva tvořená studentkami ZSF JU vybojovala v sobotu v Táboře v soutěži Jihočeská sestřička druhé a třetí místo

Krásné druhé a třetí místo si ze soutěže Jihočeská sestřička, která se v sobotu konala v Táboře, přivezla dvě čtyřčlenná družstva tvořená studentkami ZSF JU. Pátého ročníku této akce se zúčastnily dívky z 3. ročníku oboru Všeobecná sestra, které soutěžily v kategorii vyšších odborných zdravotních škol a vysokých škol. Po celý den i večer jim fandili jejich vyučující v čele s děkankou fakulty Mgr. Ivanou Chloubovou, Ph.D., a proděkankou pro vědu a výzkum a ředitelkou Ústavu ošetřovatelství, porodní asistence a neodkladné péče prof. PhDr. Valérií Tóthovou, Ph.D. Pedagogové se mohli na stanoviště přijít podívat a vidět výkony soutěžících, což v případě ZSF JU byl vždy příjemný zážitek. Nezapomenutelný úkol, při němž se všichni soutěžící hodně naučili, a přitom se i pobavili, je čekal na gynekologickém oddělení – porodník se totiž pro danou chvíli změnil v hysterického tatínka, jehož žena rodí v terénu, a k tomu ještě sehrál roli dispečera ze záchranky, kam bylo nutné rychle zavolat. „Porod jsme dosud probíraly jen teoreticky, ale díky této působivé akci se nám jeho průběh mnohem lépe vryje do paměti,“ shodly se poté naše studentky.

Ve velké konkurenci 18 týmů z celého kraje sklízely zástupkyně ZSF JU všude úspěchy, prokázaly skvělou schopnost týmové práce a na několika stanovištích dostaly dokonce už i nabídku zaměstnání. „U některých disciplín jsme slyšely, že by si naše studentky za svůj výkon zasloužily i víc bodů, než byl maximální možný počet,“ chválila je děkanka. Ocenila, že si dívky všude věděly rady, chovaly se profesionálně a krásně komunikovaly s pacienty. „S jejich výkony jsem spokojená, reprezentovaly naši fakultu svědomitě a jsou vzorem pro své nástupce,“ zhodnotila. Velmi potěšitelné je, že všech osm dívek, které se letos soutěže zúčastnily, chce po absolvování naší fakulty ve zdravotnictví zůstat. Některé ještě uvažují o navazujícím magisterském studiu, jiné už chtějí zamířit do praxe – láká je například kardiologie, dětská onkologie, chirurgie a akční práce zdravotníka v terénu.

Jihočeská sestřička se každý rok koná v jiné nemocnici. Vloni hostili soutěž ve Strakonicích, příští rok se toho ujme českobudějovická nemocnice. „Cílem je představit studentkám a studentům, kteří si vybrali jako svoji budoucí profesi sesterskou práci, konkrétní jihočeskou nemocnici a v ní modelací skutečných situací v reálném prostředí prověřit jejich vědomosti i praktické odborné znalosti,“ vysvětlil Ing. Michal Čarvaš, MBA, zakladatel projektu Jihočeská sestřička a člen představenstva Jihočeských nemocnic, a.s. Zdůraznil, že není důležité v soutěži vyhrát, ale příjemně si ji užít a navázat kontakty.

Táborská nemocnice připravila letos celkem 12 disciplín s názvy, jež soutěžící udržely v napětí do poslední chvíle: např. Není rána jako rána, Nejen ženské křivky jsou krásné, Pacientovo tělo neposlouchá, Děti nenosí čáp… Vyhlášení výsledků se konalo Hotelu Palcát, kde byli soutěžící do neděle ubytovaní, takže si mohli zaslouženě vychutnat i doprovodný program s hudbou a tancem.

Naše fakulta vyslala do tohoto ročníku dvě družstva tvořená těmito studentkami: Petra Kudrfalcová, Marie Krizanová, Lucie Harazínová, Michaela Borovková (2. místo) a Marie Rásochová, Jitka Suchomelová, Jana Čížková a Lucie Všetečková (3. místo). Děkujeme za velké nasazení a skvělou reprezentaci!

Přiložené obrázky