Nacházíte se zde: Úvod > Další kurzy na téma Předporodní příprava otvírá ZSF JU od března do června

Další kurzy na téma Předporodní příprava otvírá ZSF JU od března do června

Plánovaná akce (4.3.2020)

Další kurzy na téma Předporodní příprava otvírá ZSF JU od března do června

Nabídka je určená těhotným ženám a jejich blízkým. Přihlásit se mohou buď na celý kurz, nebo jednotlivě jenom na vybrané lekce

 

Pro nastávající maminky i jejich blízké jsou užitečné další kurzy z cyklu Celoživotní vzdělávání, který připravuje Zdravotně sociální fakulta JU pro veřejnost. Od loňského podzimu s nimi má výborné zkušenosti, zájem o ně je velký. Do prvního cyklu, který začne 4. března, je třeba se přihlásit co nejdříve. Kurzy se konají vždy ve středu v čase 16:30–18 hodin v Centru prevence civilizačních chorob ZSF JU, Nerudova 53a, České Budějovice. Vedou je vyučující z Ústavu ošetřovatelství, porodní asistence a neodkladné péče. Ženy od nich dostanou informace o těhotenství, porodu, šestinedělí, kojení a péče o dítě, získají i praktické znalosti týkající se cvičení v těhotenství, šestinedělí a po porodu. Délka jedné lekce je 90 minut, z toho 30–45 minut je teorie a 45 minut těhotenského cvičení. Teoretická část má formu přednášek a diskusí, v praktické části se poté kromě těhotenského cvičení účastnice kurzu učí správnému dýchání, úlevovým polohám, masážím, kojení a péči o dítě. Právě účelné skloubení teorie a praxe si účastnice předchozích kurzů velmi pochvalovaly, protože za nimi chodily i studentky oboru Fyzioterapie a ukázaly jim, jaké cvičení je vhodné a potřebné pro toto období.

Do 1. března fakulta přijímá přihlášky do prvního cyklu kurzů, jejichž termíny jsou až do dubna v těchto dnech: 04.03., 11.03., 18.03., 25.03., 01.04., 08.04., 15.04., 22.04.2020, vždy od 16:30 do 18:00 hod. Pak bude až do poloviny června následovat druhý cyklus. Podrobnosti včetně přihlášky jsou pro první kurz zde a pro druhý kurz zde.