Nacházíte se zde: Úvod > Den otevřených dveří přilákal na ZSF JU stovky uchazečů

Den otevřených dveří přilákal na ZSF JU stovky uchazečů

Plánovaná akce (15.1.2016)

Den otevřených dveří přilákal na ZSF JU stovky uchazečů

Fakulta přivítala zájemce o studium ve dvou budovách, velký zájem vzbudily odborné učebny

Zdravotně sociální fakulta JU uspořádala v pátek 15. ledna Den otevřených dveří, který se konal na celé Jihočeské univerzitě a byl  určený pro zájemce o vysokoškolské studium na JU zahajované v akademickém roce 2016/2017. "Naši fakultu navštívilo během Dne otevřených dveří na 780 zájemců o studium, což je přibližně stejně jako v loňském roce. Největší zájem byl o obory Fyzioterapie, Všeobecná sestra, Porodní asistentka a Nutriční terapeut," shrnula vedoucí studijního oddělení ZSF JU Mgr. Květa Polenová.

ZSF JU otevřela pro středoškoláky, jejich rodiče a další zájemce dvě své budovy v Českých Budějovicích: objekt „Vltava“ v ulici J. Boreckého a nedalekou budovu U Výstaviště 26. Uchazeči tam dostali všechny potřebné informace, přihlášky a informační letáčky o studiu a mohli si také prohlédnout vybavení odborných učeben a laboratoří. Právě tato možnost byla pro mnohé návštěvníky velkým zážitkem i argumentem, proč studovat právě na této fakultě. Líbilo se jim úzké propojení s praxí, které bylo znát na každém kroku. Vestibul objektu „Vltava“ ožil například díky záchranářům a hasičům: ti kromě možnosti vyzkoušet si speciální oblek s dýchacím přístrojem nabídli veřejnosti ještě unikátní příležitost seznámit se s vybavením rychlého zásahového automobilu, který stál před fakultou. Sociální obory představily ve vestibulu ukázky činností čtyř klinických pracovišť, kam chodí studenti ZSF JU na praxi: Arpida, Domov pro seniory Hvízdal či Centra sociálních služeb Staroměstská a Empatie. Obrovský zájem byl o návštěvu Centra fyzioterapie, kde si návštěvníci mohli vyzkoušet také přístroje. Podrobně si toto vybavení prohlédla mezi jinými i Štěpánka Bláhová, absolventka Pedagogické fakulty, která nyní pracuje jako trenérka a o možnost studovat obor Fyzioterapie na ZSF JU se pokouší už potřetí.

Potřebné informace dostali lidé při Dnu otevřených dveří jak od studijních referentek a od vyučujících, tak od studentů. „Uchazeči se hodně ptali na náročnost výuky, uplatnění i na kurzy, na které během školy jezdíme. Zajímala je hlavně naše praxe,“ shrnul student 3. ročníku oboru Zdravotnický záchranář Jakub Šebest. Záchranáři předváděli zájemcům také ukázky první pomoci. Vestibul oživilo rovněž promítání nových videí natočených k jednotlivým bakalářským oborům.

V sousedním objektu U Výstaviště si mohli lidé kromě setkání s vyučujícími nechat změřit tlak a další zdravotní hodnoty a prohlédnout si odborné učebny. Množství různorodých modelů návštěvníky velmi zaujalo. Například studentka Střední zdravotnické školy v Českém Krumlově Adéla Chovancová se svěřila, že tíhne ke zdravotnickým profesím odmalička, i když je ve své rodině nemá. Nabídku fakulty znala už předem díky Roadshow, při níž zástupci ZSF JU propagují fakultu ve středních školách včetně Českého Krumlova. Přišla si nyní pro informace o oborech Všeobecná setra a Porodní asistentka. Když viděla moderní vybavení se spoustou modelů, na nichž se studenti učí vést porod, pečovat o novorozence, odebírat krev a podobně, nadchlo ji to. „Připadám si, že se tady vznáším na obláčku - je skvělé, že se těmito metodami lze připravit na práci se skutečnými pacienty. Dnešek potvrdil mé přání pracovat v tomto oboru a pomáhat lidem,“ uvedla.

Fakulta bude tak jako v minulých letech pořádat také přípravné kurzy pro uchazeče o studium. Přihláška je i s podrobnostmi v příloze této zprávy. Veškeré informace o otevíraných studijních programech/oborech získají uchazeči na webových stránkách fakulty, popř. na studijním oddělení ZSF JU (tel.: 389 037 730, 389 037 734–39).

Přiložené obrázky

Přiložené soubory