Nacházíte se zde: Úvod > Den zdravotnických oborů na ZSF JU opět prohloubil kontakt s jihočeskými nemocnicemi

Den zdravotnických oborů na ZSF JU opět prohloubil kontakt s jihočeskými nemocnicemi

Plánovaná akce (27.3.2019)

Den zdravotnických oborů na ZSF JU opět prohloubil kontakt s jihočeskými nemocnicemi

Ředitelé, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči a další zástupci vedení z většiny nemocnic v Jihočeském kraji se dnes setkali se studenty ZSF JU při Dni zdravotnických oborů, který se letos konal na naší fakultě už počtvrté. Tato oboustranně užitečná akce má vždy velký ohlas a opět ji charakterizovala neformální atmosféra vlídnosti a vstřícnosti. Cílem je, aby při ní studenti naší školy získali všechny potřebné informace, které se jim budou hodit po absolvování fakulty, až budou hledat práci  třeba v některé z nemocnic v jižních Čechách.

Akce se zúčastnili studentky a studenti z končících ročníků zdravotnických oborů. Zaplnili dva přednáškové sály E a F, které byly při zahájení propojené audiovizuální technikou. Pak se rozešli do sálů a učeben ve druhém patře, kde se každá nemocnice představovala ještě zvlášť a byl tam prostor pro komornější diskusi a dotazy všeho druhu. „Není zde rivalita – důkazem je, že tu všichni sedíme u jednoho stolu,“ podotkla v úvodu děkanka ZSF JU Mgr. Ivana Chloubová, Ph.D., která nejprve poděkovala své předchůdkyni prof. PhDr. Valérii Tóthové, Ph.D., za to, že tuto tradici zavedla. „Propojení mezi výukou v našich akademických prostorách a klinickými pracovišti je nesmírně důležité. Snažíme se tyto vazby neustále utužovat a pevně věříme, že i tato akce přispěje k prohloubení této spolupráce i ke zvýšení informovanosti našich studentů o jejich možném pracovním uplatnění,“ uvedla. Den zdravotnických oborů je ukázkou, jak se fakulta snaží pečovat o kontakty s klíčovými klinickými pracovišti – odborná praxe v nemocnicích je totiž pro zdravotnické obory zcela zásadní a tvoří velký podíl v celém studiu.

Předsedkyně představenstva společnosti Jihočeské nemocnice, a.s., MUDr. Zuzana Roithová, MBA, studentům řekla, že jihočeské nemocnice na ně čekají s otevřenou náručí. „Jsem přesvědčená, že pokud se rozhodnete nastoupit do některé z jihočeských nemocnic, uděláte dobře pro svou budoucnost. Věřím, že se dožijete i toho, že povolání zdravotníka bude v naší zemi lépe ohodnoceno jak finančně, tak společensky. Všichni děláme vše pro to, aby se tak stalo co nejdřív,“ zdůraznila s tím, že jihočeský holding je nejlépe hodnoceným zdravotnickým holdingem v České republice. Speciálně se pak ještě obrátila na fyzioterapeuty a radiologické asistenty, protože tyto profese jsou pro jihočeské nemocnice také velmi potřebné a mají v nich velkou perspektivu. K sálu zaplněnému studenty zdravotnických oborů promluvil rovněž ředitel personálního úseku českobudějovické nemocnice Ing. Milan Voldřich. „Bez vás nemůže zdravotnictví fungovat,“ shrnul.

Poté se u mikrofonu vystřídali ředitelé dalších nemocnic spolu s náměstkyní pro ošetřovatelskou péči z táborské nemocnice Mgr. Danou Podholovou. „Každá z našich nemocnic je jedinečná, ale já vás chci hlavně požádat o to, abyste zůstali ve zdravotnictví a byli věrni svému povolání,“ řekla. Všichni hosté pozvali studenty do svých nemocnic, vyjmenovali jejich výhody a benefity, zmínili pracovní prostředí, technické vybavení i kolektivy spolupracovníků. Podle jejich zkušeností jsou nejdůležitější dva hlavní faktory: peníze a atmosféra na pracovišti. „Máte to snazší, než jsme měli my, protože už si můžete vybírat. Zůstaňte tam, kde se budete cítit dobře. Člověk totiž není šťastný podle výše své mzdy, ale podle toho, jak se v práci cítí,“ poznamenal ředitel písecké nemocnice MUDr. Jiří Holan, MBA.

Děkanka dr. Chloubová ocenila, že toto setkání poskytuje fakultě i výbornou zpětnou vazbu. „Renomé fakulty se získává i tím, když nám ředitelé řeknou, že chtějí naše absolventy. Pokud jsou úspěšní, je to skvělá vizitka pro naši fakultu,“ podotkla. Dokonce byly na akci přítomné i absolventky ZSF JU, které se už dostaly v nemocnicích na manažerské pozice. Děkanku vždy potěší, když se absolventi ke své fakultě hlásí a mohou se pochlubit úspěchy v práci. Připomněla, že lidé, kteří si zvolili pomáhající profese, musí při své práci projevit také vlídnost a schopnost vstřícného zacházení.  

Předsedkyně představenstva společnosti Jihočeské nemocnice, a.s., MUDr. Zuzana Roithová, MBA, považuje Den zdravotnických oborů na ZSF JU za velmi dobrý nápad. „Demonstruje dobré společenství mezi Jihočeskou univerzitou a jihočeskými nemocnicemi. Tato spolupráce pravděpodobně vyústí v uzavření smlouvy na vybudování fakultního pracoviště pro nelékařské obory, které by mělo být prvním v České republice,“ prozradila.

Přiložené obrázky